Майже у третини виборців Німеччини є популістські настрої, - дослідження

НовиниСуспільство    25.07.2017 - 10:46
Фото: Бундестаг (pixabay.com)
Фото: Бундестаг (pixabay.com)

Трохи більше третини опитаних висловлюються проти таких позицій

Перед виборами в бундестаг Фонд Бертельсмана досліджував популістські тенденції серед виборців у Німеччині. Так, популістськи налаштованими виявилися близько 30% респондентів, передає агентство Deutsche Welle, посилаючись на доповідь фонду.

При цьому трохи більше третини опитаних (36,9%) висловлюються проти таких позицій, частково поділяють їх 33,9%.

Відзначається, що 69% виборців з популістськими установками підтримують членство Німеччини в Європейському союзі, а 85% називають демократію найкращою політичною системою.

Зазначено, що популістські настрої є у ​​виборців всього політичного спектру, найменше серед прихильників партії Християнсько-демократичний союз (ХДС) канцлера Ангели Меркель, найбільше - серед виборців "Альтернативи для Німеччини" (АДГ).

Результати дослідження свідчать, що популістські настрої залежать від освіти людей, а також від їх доходу. З тих, хто отримав атестат зрілості або закінчив вищий навчальний заклад, таких установок дотримуються 14,1% виборців. Цей показник серед виборців з більш низьким рівнем освіти становить 38,1%.

Дослідники також встановили, що чим вищий дохід у виборця, тим менше він схильний до підтримки популістських ідей. Разом з тим, на думку експертів, ні стать, ні вік ніяк не впливають на появу у людини такого роду установок.

У дослідженні взяли участь більше 1,6 тисяч виборців - вони відповідали на вісім питань з анкети експертів.

Нагадаємо, спецслужби Німеччини готуються до можливих спроб Російської Федерації вплинути на вибори в Бундестаг, які пройдуть 24 вересня 2017 року.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top