Транзит газу через українську ГТС до 2017 став рекордним за 8 років

Транзит газу через українську ГТС до 2017 став рекордним за 8 років
Фото: "Укртрансгаз" відзвітував про роботу в 2017 році (фото з відкритих джерел)

"Укртрансгаз" підбив підсумки роботи української ГТС в 2017 році

Об'єм транзиту газу по території України в 2017 році досяг рекордного значення за останні 8 років і склав 93,5 млрд куб м, що на 13,7% перевищує аналогічний показник 2016 року. Про це повідомляє прес-служба "Укртрансгазу".

При цьому, зазначили в прес-службі, філія "Оператор ГТС України" своєчасно і в повному обсязі виконує заявки на транспортування газу, незважаючи на систематичне протягом всього 2017 недотримання Газпромом контрактних тиску в магістральних газопроводах на вхідних точках в українську газотранспортну систему.

Також, в минулому році Україна має найбільші в порівнянні з початком 5 останніх років, запаси газу в підземних сховищах – 14,7 млрд куб м.

"Укртрансгаз" закачав у підземні сховища 9,2 млрд куб м газу постачальників і виробників блакитного палива, що на 43,2% більше ніж в 2016 році. За січень-грудень 2017 року з українських ПСГ відібрано 6,4 млрд куб м, це на 23,2% менше ніж у минулому році.

Варто зазначити, що вже протягом 768 днів (третю зиму) Україна не імпортує газ для своїх потреб з РФ. За цей період, включаючи 2017, обсяги газу надходили виключно з країн ЄС. Всього в цьому році з словацького, угорського і польського напрямків транспортовано 14,1 млрд куб м газу, що на 26,8% більше ніж в минулому році і є рекордним значенням за всю історію функціонування української ГТС.

Крім того, збільшився видобуток Україною власного палива. Так, за минулий рік надходження природного газу в ГТС від газовидобувних підприємств України зросла до 20,8 млрд куб м. У порівнянні з 12-місячним періодом 2016 вітчизняна видобуток збільшився на 620 млн куб м, або на 3,1%.

Українським споживачам всіх категорій транспортовано магістральними газопроводами 28,4 млрд куб м газу, що на 6,3% менше ніж в 2016 році. Показник споживання газу Україною вказано без урахування обсягів газу для виробничо-технологічних потреб (ВТП) Укртрангаза, облгазів і видобувних підприємств.

У зв'язку зі значним зростанням обсягів газотранспортної роботи, зокрема транзиту, "Укртрансгаз" збільшив використання природного газу для власних ПТП до 2,2 млрд куб м в порівнянні з 1 млрд куб м в 2016 році.

Нагадаємо, президент Польщі заявив про підтримку будівництва газового інтерконектора в Україну.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся