ru ua

Торги на російському ринку акцій завершилися підвищенням основних індексів приблизно на 2%

Торги на російському фондовому ринку завершилися значним зростанням основних фондових індексів. За підсумками сьогоднішньої торгової сесії значення індексу ММВБ збільшилася на 1,59% - до 1416,5 пункту, індекс РТС досяг відмітки 1369,35 пункту, піднявшись на 2,18%. Обсяг торгів на фондовому ринку на об'єднаній біржі сьогодні склав понад 362 млрд руб.

Лідерами зростання до завершення торговельної сесії стали звичайні акції НОВАТЕК (+5,96%), Трубної металургійної компанії (+5,93%), АФК "Система" (+4,53%). Звичайні і привілейовані акції "Ростелекома" подорожчали на 1,32% і 1,1% відповідно. У лідерах падіння опинилися папери ТГК-9 (-1,89%), "Газпром нафти" (-1,69%), "Акрона" (-0,47%).

Аналітик компанії "Атон" Олена Кожухова зазначає, що зростання котирувань "Ростелекома" сьогодні забезпечувався кращими, ніж очікувалося, фінансовими результатами за міжнародними стандартами фінансової звітності (МСФЗ) за I квартал 2012 р. Підтримку паперам НОВАТЕК, за словами експерта, зробили новини про укладення контракту з німецькою компанією EnBW на поставку газу на суму близько 600 млн євро в рік.

Експерти відзначають, що російському ринку в цілому сьогодні надавали підтримку зростаючі ціни на нафту. Крім того, як вказує аналітик ГК "Алор" Наталя Лесина, позитивний вплив зробили дані з припливу капіталу у фонди, що інвестують в акції російських емітентів: за тиждень приплив склав 51 млн дол, тоді як тижнем раніше спостерігався відтік. "Повернення позитивної тенденції є хорошим сигналом для фондових "биків", - вважає експерт. Однак, на її думку, незважаючи на те, що індекс ММВБ сьогодні торгувався вище 1400 пунктів, "висхідний тренд не вимальовується".

На думку Лесиної, зовнішній фон сьогодні носив неоднозначний характер. За її словами, опубліковані сьогодні звіти американських банків не змогли "розгойдати" ринок через свій змішаний характер. Так, скоригований прибуток JPMorgan Chase виявилася гірше прогнозу, а прибуток Wells Fargo виявилася трохи краще прогнозу. Крім того, цікавою подією сьогодні стало оприлюднення статистичних даних щодо інфляції в США: ціни виробників зросли на 0,1%, хоча очікувалося падіння на 0,4%. "Статистика негативна для ринків, оскільки наближається засідання Федеральної резервної системи (ФРС) США", - відзначає Лесина. Разом з тим, за її словами, більш значимими стануть дані із споживчої інфляції в США, які будуть оголошені на наступному тижні.

Нагадаємо, торги на російському ринку акцій 12 червня закрилися зниженням основних індексів.