Торги на російському ринку акцій після коливань завершилися зниженням провідних індексів

Четвер 07 серпня 2014 19:59
Торги на російському ринку акцій завершилися невеликим зниженням основних індексів. Індекс ММВБ знизився на 0,08% - до позначки 1333,53 пункту. Індекс РТС до кінця торговельної сесії "полегшав" на 0,25% - до 11,57,97 пункту. Обсяг торгів за підсумками дня перевищив 352 млрд руб. (близько 9,69 дол.).

Торги на російському ринку акцій завершилися невеликим зниженням основних індексів. Індекс ММВБ знизився на 0,08% - до позначки 1333,53 пункту. Індекс РТС до кінця торговельної сесії "полегшав" на 0,25% - до 11,57,97 пункту. Обсяг торгів за підсумками дня перевищив 352 млрд руб. (близько 9,69 дол.).

Серед найбільш торгованих в "зеленій" зоні до кінця дня виявилися акції "Газпрому" (+1,78%), "Норнікеля" (+1,0%), "Роснєфті" (+0,66%). В "червону зону пішли папери "Сбєрбанку" (-0,72%), ВТБ (-2,33%), "Магніту" (-5,18%).

Торги на російському ринку акцій 7 серпня 2014 р. почалися падінням фондових індексів. Станом на 9:10 за київським часом індекс ММВБ впав на 0,33% - до 1330,22 пункту. Індекс РТС знизився до позначки 1155,58 пункту, що на 0,45% нижче рівня закриття попереднього торгового дня. Протягом дня спостерігався "провал" і відскік індексів - навіть з виходом в "зелену" зону.

Сьогодні російські індекси відкрилися в негативній зоні і рівномірно продовжували знижуватися аж до середини другої половини дня, зазначає Іван Фоменко, начальник відділу довірчого управління Абсолют банку. По суті, до другої половини дня знижувалося більшість паперів на побоювання щодо взаємних економічних рішень з боку Росії і Європи. Проте вже в другій половині дня почалося спочатку поступове відновлення котирувань найбільш ліквідних паперів, а потім і феєричний зростання, який вивів індекси з зниження більш ніж на два відсотки в позитивну зону. Поки причини такої різкої зміни настрою не дуже зрозумілі, але Фоменко схильний вважати, що це не більше ніж спекулятивний винос, який дуже скоро повинен припинитися. Він рекомендує утриматися від швидких рішень і дочекатися дозволу ситуації. Ринок став не просто нервовим, але і неліквідним. В такій ситуації не має сенсу шукати обгрунтування зростання або падіння, а потрібно дотримуватися довгострокової стратегії. 8 серпня Фоменко очікує продовження негативної тенденції та індексу ММВБ в діапазоні 1305-1320 пунктів.

Наталія Самойлова, керівник аналітичного департаменту ІК "Golden Hills-Капітал АМ", вказує, що фондові ринки всього світу перебували "в червоному" на тлі зростаючого геополітичного напруження. Російським індексам не вдалося відновити позиції, так як кожен день приносить все більш сумні новини. Известия про заходи, вжиті Росією щодо продукції країн, що оголосили про санкції, натиснули на ринки. Тепер важлива реакція Заходу, і поки є передумови, що з його боку може послідувати удар, який принесе нові аргументи для падіння російських індексів, прогнозує експерт.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся