ru ua

Торги на російському ринку акцій почалися зниженням фондових індексів

Торги на російському ринку акцій 25 квітня 2014 р. почалися зниженням провідних фондових індексів.

Торги на російському ринку акцій 25 квітня 2014 р. почалися зниженням провідних фондових індексів. Станом на 09:11 за київським часом індекс ММВБ знизився на 0,92% - до 1288,61 пункту. Індекс РТС знизився до позначки в 1131,68 пункту, що на 1,22% нижче рівня закриття попереднього торгового дня.

У попередній торговий день, 24 квітня, торги завершилися значним падінням основних індексів. Індекс ММВБ знизився на 2,15% - до позначки 1300,54 пункту. Індекс РТС до кінця торговельної сесії "полегшав" на 2,25% - до 1145,66 пункту. Обсяг торгів за підсумками дня склав 296,5 млрд руб.

Серед торгованих у значних обсягах в "зеленій" зоні до кінця дня стали "префи" "Транснафти" (+0,515). У "червоній" зоні завершили сесію папери банку ВТБ (-0,91%), Лукойлу (-1,24%), Газпрому (-2,92%), Сбербанку (-3,11%) і цілого ряду інших "блакитних фішок".

Сьогодні інвесторам варто звернути увагу на засідання ЦБ РФ, на якому може з'явитися більш конкретна інформація щодо термінів, які будуть діяти поточні підвищені ставки, і про додаткові заходи щодо підтримки ліквідності і банківських організацій. Також S&P опублікує переглянутий рейтинг РФ - протягом дня з-за цього можливі серйозні локальні коливання. Відкриття російського ринку, швидше за все, буде нейтрально-позитивним, вважає аналітик ІК "Фінам" Антон Сороко.

Як вважає заступник генерального директора ІФ "Олма" Олексій Бистров, можливість поглиблення корекції вниз по індексу РТС поки залишається в силі. Напередодні високоліквідні папери знову закрилися в "мінусі". Акції ММК подешевшали на 5,1%, ФСК ЄЕС - на 4,4%, "Ростелекому" - на 4,3%, Новатек - на 4,1%, "Уралкалія" - на 3,7%. Основним фактором, що робить тиск на ринок, залишається геополітичний. Тим часом в іншому зовнішній фон виглядав помірно сприятливим. Так, краще прогнозів виявилися дані про ділову довіру в Німеччині, позитивну реакцію викликала звітність високотехнологічних корпорацій Apple і Facebook, а також дані про замовлення на товари тривалого користування в США. Фондові індекси США закрилися різноспрямовано, ф'ючерси на індекси США торгуються трохи нижче рівнів закриття, зафіксованих 24 квітня. Європейські індекси підвищилися, по азіатським - спостерігається деяка корекція вниз, зазначив він.

Геополітична невизначеність як і раніше чинить тиск на активність інвесторів, а значить, можливість поглиблення корекції вниз по індексу РТС поки залишається в силі. Зовнішній фон може чинити тиск на курс рубля, але підстав для сильних рухів по парі долар/рубль поки не спостерігається, вважає Бистров.

У свою чергу, аналітик АКБ "Російський капітал" Анастасія Соснова вважає, що у вітчизняних фондових індексів є всі шанси на корекцію вгору. 24 квітня європейські фондові індекси фінішували на позитивній території. Сильні результати квартальних звітностей низки американських компаній врятували фондові індикатори США від зниження. Російський індекс ММВБ, як показала остання торговельна сесія, все ще сильно чутливий до геополітичних ризиків - з-за них індикатор закрився на 1300 пунктах з втратою 2,2%. Сьогодні ринки не очікують виходу значимої статистики. Незважаючи на те, що інвестори навряд чи залишать без пильної уваги ситуацію на Україні, у першій половині торгів на тлі інформаційного затишшя у російських фондових індексів є всі шанси на корекцію вгору, вважає Соснова.