ru ua

Тимошенко закликала українців підписати петицію за зниження тарифів

"Батьківщина" звертається до Президента України із закликом вжити невідкладних заходів для зниження тарифів на житлово-комунальні послуги. Відповідна електронна петиція вже розміщена на сайті глави держави, повідомила лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко на брифінгу в парламенті у вівторок.

Ініціаторами петиції є Юлія Тимошенко, Сергій Соболєв та Олексій Кучеренко.

Як зазначається в документі, нещодавно підвищені тарифи є необґрунтованими, несправедливими та неспіврозмірними з доходами родин мільйонів громадян України.

Петиція спирається на висновки робочої групи Верховної Ради з розгляду питання обґрунтованості підвищення цін/тарифів на енергоносії та комунальні послуги.

"Головний висновок робочої групи: "Встановлення цін/тарифів на природний газ та пов'язані з його споживанням комунальні послуги відбулося без належного обґрунтування. Невідкладно мають бути проведені додаткові розрахунки тарифів, а роздрібні ціни на природний газ, що використовується для потреб населення... потребують негайного перегляду", - йдеться у петиції.

Також зазначається, що до Генеральної прокуратури були подані відповідні заяви про злочин тих посадових осіб, які всупереч закону не направляють газ українського видобутку на потреби населення та теплокомуненерго, однак рекомендації робочої групи досі не виконані.

"Внаслідок бездіяльності Кабінету міністрів України та інших державних органів упродовж останніх чотирьох місяців громадяни України змушені сплачувати за житлово-комунальні послуги за завищеними тарифами", - повідомляється у документі.

Ініціатори петиції просять Президента України негайно вжити всіх необхідних заходів для встановлення справедливих обґрунтованих тарифів: зокрема, створити міжвідомчу робочу групу та дати регулятору (Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг) доручення перерахувати тарифи на житлово-комунальні послуги і знизити їх до справедливого рівня.

Для того, щоб Президент розглянув петицію, потрібно зібрати 25 000 підписів.

Юлія Тимошенко закликала всіх українців долучитися до збору підписів, а також допомогти батькам зареєструватися і проголосувати.

Крім того, збір підписів під петицією за зниження тарифів триватиме в агітаційних наметах "Батьківщини" по всій країні.