Тимошенко: деофшоризацію України блокують бізнес-партнери президента

Тимошенко: деофшоризацію України блокують бізнес-партнери президента

Питання деофшоризації країни блокують бізнес-партнери президента України з двох парламентських фракцій БПП та "Народного фронту", які ведуть свій бізнес через офшори. Про це заявила лідер фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко в ефірі каналу "112 Україна", передає прес-служба партії.

Політик нагадала, що фракція ще 12 квітня зареєструвала два законопроекти, які "тотально закривають будь-яку можливість відмивання грошей через офшори". Автором законопроектів щодо деофшоризації є особисто Юлія Тимошенко.


"Ці законопроекти вперше враховують 17 міжнародних актів, які прийняті в багатьох європейських країнах, для того, щоб закрити можливість відмивати гроші через офшори. Якщо ми приймемо ці законопроекти, то всі, у тому числі Петро Олексійович Порошенко, не зможуть торгувати товарами компанії "Рошен" через офшори. Не зможе торгувати через офшор і новий міністр фінансів Данилюк, який, як виявилося, має три офшорні компанії", – підкреслила Тимошенко.

Лідер "Батьківщини" висловила обурення, що при переформатуванні уряду міністром фінансів призначають людину, яка є "технологом відмивання грошей через офшори".

"Я вважаю, що міністр фінансів Данилюк має бути негайно звільнений", – заявила Тимошенко та додала, що ця людина вже багато років замішана в офшорних схемах.

На переконання політика, голова профільного податкового Комітету ВР Ніна Южаніна "повстала" так проти законопроектів про офшори, тому що вона багато років є бізнес-партнером Порошенка, зокрема багато років працює керівником компанії, яка заснувала "5-й канал".

"До тих пір, поки бізнес-партнери високопосадовців, які працюють через офшори, будуть приймати рішення, розглядати закони про деофшоризацію чи не розглядати, ми ніколи не виведемо гроші з тіні", – заявила Тимошенко.

За словами лідера "Батьківщини", згідно з даними МВФ і Світового банку, в Україні з 2004 року щорічно в середньому відмивалось через тіньові схеми 11,7 млрд доларів, а в 2015 році, коли працював так званий "демократичний" уряд, у тіньову схему виведено ще більше –  14 млрд 200 млн, більша частина з яких через тіньові офшорні операції.

Тому вона присоромила керівників країни за те, що вони плачуть, що у них немає грошей на оборону і на армію. На її думку, їм слід згадати, що в середньому 285,5 млрд грн щорічно відмивається через офшори – кошти не доплачені у вигляді податків, а це означає, що це державні кошти.

"Ці законопроекти (про деофшоризацію) для всіх антиукраїнських кланів – це цвях у кришку труни для всієї олігократії в країні. Але як прийняти ці закони, коли кожна людина розуміє, що в цьому парламенті більшість складають фракції Блоку Петра Порошенка, до якої увійшли ті, хто працює через офшори, та "Народний фронт", навколо якого зібрані більшість кланів України і які також працюють через офшори. Як вивести гроші з тіні, якщо люди, які складають більшість, і є цією тінню?", – заявила Тимошенко.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся