Тимошенко і "Батьківщина" стали лідерами симпатій українців в опитуванні КМІС

Тимошенко і "Батьківщина" стали лідерами симпатій українців в опитуванні КМІС

Якби вибори президента відбулися в найближчу неділю, перемогу би отримала Юлія Тимошенко зі значним відривом від решти конкурентів. Про це свідчать дані опитування Київського міжнародного інституту соціології, представлені сьогодні на прес-конференції в Києві.

Так, голоси тих, хто визначився з вибором і піде на вибори, розподілилися б таким чином: 24,3%  проголосували б за Юлію Тимошенко, 14,0% – за Петра Порошенка, 12,9% – за Андрія Садового, 12,5% – за Олега Ляшка, 11,8% – за Юрія Бойка.


У другому турі виборів Тимошенко би перемогла чинного президента Петра Порошенка із суттєвою перевагою: 28,5% проти 16,5%.

У разі проведення парламентських виборів партія Юлії Тимошенко "Батьківщина" теж виборола би перше місце. Голоси тих, хто визначився і прийде на вибори, розподілилися б так: 22,0%  - за партію Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина", 13,0% – за партію "Блок Петра Порошенка", 11,9% – за партію "Опозиційний блок", 11,2% – за Радикальну партію О. Ляшка, 11,1% – за партію "Самопоміч",  5,1% – за партію "Громадянська позиція", 4,3% – за партію Всеукраїнське об’єднання "Свобода". Решта партій не долають прохідний бар’єр.

Відповідно до соціологічного дослідження КМІС, більшість українців вважають, що керівництво країни веде її в неправильному напрямку і негативно оцінюють діяльність центральних органів влади. 82% українців вважають, що зараз Україна потребує, щоби нею керував сильний лідер, який би мав широкі владні повноваження.

З 20 травня по 2 червня 2016 року Київський міжнародний інститут соціології на замовлення клієнта провів всеукраїнське опитування громадської думки. Методом особистого інтерв'ю опитано 2043 респондентів, що мешкають у 110 населених пунктах усіх регіонів України (крім Криму) за 4-х ступеневою стохастичною вибіркою з квотним відбором на останньому ступені, що репрезентативна для населення України віком від 18 років.

У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0.95 і за дизайн–ефекту 1.5) не перевищує: 3.3% для показників близьких до 50%, 2,8% — для показників близьких до 25%, 2,0% — для показників близьких до 10%, 1,4% — для показників близьких до 5%.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся