ru ua

Тігіпко назвав популістським закон про люстрацію в його нинішньому вигляді

Якщо президент України Петро Порошенко підпише прийнятий парламентом закон про люстрацію в його нинішньому вигляді, це доведе, що Глава держави йде на поводу у натовпу і намагається використовувати його для досягнення своїх політичних цілей. Про це на своїй сторінці в Facebook написав народний депутат, лідер "Сильної України" Сергій Тігіпко.

"З нетерпінням чекаю підписання Президентом Закону про люстрацію. Або - непідписання. Тому що цей прийнятий під тиском чисто популістський Закон - лакмусовий папірець для глави держави. Його ставлення до цього документа покаже: чи вартий він позиції державного діяча, готового відстоювати інтереси держави перед радикалами. Або він - кон'юнктурний політик, який йде на поводу натовпу, і намагається використовувати його для усунення опонентів і досягнення власних політичних цілей", - заявив нардеп.

Тігіпко підкреслив, що не сумнівається, що ряд критиків звинуватять його в тому, що він проти люстрації.

"Відповім одразу - я за люстрацію. Але я вважаю, що люструвати потрібно злодіїв - як минулих, так і нинішніх - і безвідповідальних дилетантів у владі. На всіх рівнях. Але насамперед - на самому верхньому. Сьогодні якість виконавчої влади і без того найнижча за останні років 15. І якщо бездумно звільнити 1 млн фахівців, які ще залишилися в держапараті (особливо - на рівні міст і районів), чому так радіють прем'єр і так звані "активісти", - буде повністю втрачено управління країною", - вважає Тігіпко.

За його словами, замінити цих людей немає ким. Мінімум 3-5 років необхідно для підготовки професійного держслужбовця. "І навіть наявність здібностей - ще не все, що потрібно для успіху. Потрібен характер, потрібна сила - долати інерцію відсталої системи з дуже низьким ККД. Потрібна завзятість - пробивати зміни. Потрібно вміти не опускати руки, іноді знову і знову починаючи одне і те саме. Зберегти професіоналів, які не замішаних у корупції. Захистити їх від адміністративного тиску. Вичистити з влади продажних або некомпетентних (а часто - і тих, і інших одночасно) чиновників. Ось правильні критерії результативної люстрації - тієї, яка дозволить побудувати відкриту, прозору, чесну і працездатну державу. Коротше кажучи - сильну Україну", - резюмував політик.