ru ua

ТЕЦ-2 "Есхар" передана в концесію "ДВ нафтогазовидобувна компанія"

Переможцем конкурсу з передачі в концесію ДП "Теплоелектроцентраль-2 "Есхар" (Чугуївський район Харківської області) стало ТОВ "ДВ нафтогазовидобувна компанія" (Київ). Про це повідомили в прес-службі Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.

Як повідомили в Міненерговугілля, рішення щодо надання у концесію цілісного майнового комплексу ДП "ТЕЦ-2 "Есхар" прийнято з метою залучення недержавних коштів для фінансування проектів з реконструкції ДП "ТЕЦ-2 "Есхар", оскільки стан підприємства вимагає невідкладних дієвих заходів: на даний час зношеність його основних фондів сягає 92%, а основне енергетичне обладнання введено в експлуатацію ще в 1956-1957 рр.

Ринкова вартість майна (необоротних активів) ДП ТЕЦ-2 "Есхар", що надається в концесію становить 53 млн 884,844 тис. грн.

Заявку на участь у зазначеному концесійному конкурсі подав лише один претендент - ТОВ "ДВ нафтогазовидобувна компанія", засновником якого є DV CORPORATION LIMITED (Великобританія) - 90,07% статутного капіталу.

Відповідно до концесійного договору, сума інвестицій, що товариство має залучити в об'єкт концесії за рахунок власних коштів у 2012-2015 рр., складає - 51,5 млн грн.

Нагадаємо, Верховна Рада України 12 квітня зняла заборону на приватизацію 13 ТЕЦ в Україні.