Президент центрального банку Нідерландів Клаас Нот в п'ятницю заявив про те, що повністю поділяє позицію президента Єврогрупи Йєруна Дайсселблума з приводу надання допомоги проблемним європейським банкам в майбутньому.
У понеділок Дайсселблум сказав журналістам, що, якщо в інших країнах, подібних до Кіпру, де висока частка позикових коштів у банківській системі, виникнуть труднощі, "це не буде означати, що ми автоматично прийдемо і вирішимо їх проблеми".
Якщо банк не може самостійно вирішити свої проблеми, "то ми звернемося до акціонерам та власникам облігацій, а при необхідності - і до незастрахованим вкладникам, і попросимо їх внести внесок у рекапіталізацію банку", сказав президент Єврогрупи.
Його коментарі викликали різке зниження курсу євро, облігацій і акцій у всій єврозоні.
"З точки зору змісту сказаного, я повністю згоден з Дайсселблумом",- сказав Нот, член Керуючої ради Європейського центрального банку, в інтерв'ю телебаченню Нідерландів.Тим не менш, він сумнівається у своєчасності такого коментаря
За матеріалами компанії TeleTrade