ru ua

Технологія гідророзриву успішно застосовується в Україні більше п'яти років, - експерт

Спільний проект з Shell не тільки не загрожує навколишньому середовищі, але піднімає екологічну безпеку в Україні на якісно новий рівень. Про це заявив директор Інституту енергетичних стратегій Дмитро Марунич.

«Компанія Shell задекларувала намір жорстко слідувати екологічним принципам, Тут варто зазначити, що норми з охорони праці та екології у них одні з самих просунутих в світі. На жаль, наші нафто- і газодобувні компанії в цьому плані, що називається, і поруч не стояли. Тому, якщо все буде проходити відповідно до зарубіжними стандартами Shell, немає ніяких підстав припускати ймовірність забруднення навколишнього середовища. Ця компанія навряд чи зацікавлена в тому, щоб формувати негативний імідж в самому центрі Європи», - упевнений експерт.

Марунич нагадав, що технологія гідророзриву в Україні вже застосовувалася для видобутку традиційних видів палива. За його словами, за останні п'ять років на території нашої країни було проведено близько 50-60 гідророзривів. «Причому не завжди без наслідків: наприклад, був прецедент, коли «Укрнафта» закачувала в пласти хімрозчин, який потім виливався і забруднював орні землі через недотримання технологічного процесу. Shell такої халатності собі ніколи не дозволить», - зазначив фахівець.

У той же час, за його словами, спільний проект з Shell не тільки не загрожує навколишньому середовищі, але піднімає екологічну безпеку в Україні на якісно новий рівень.

«Тим не менше, саме міжнародні компанії рівня Shell можуть привнести в цей бізнес той елемент екологічної безпеки, який для вітчизняних підприємств, як правило, стоїть на останньому місці. Більш того - спільний проект з міжнародною компанією не тільки не загрожує навколишньому середовищу, а навпаки - піднімає екологічну безпеку в Україні на якісно новий рівень», - резюмував Марунич.

Нагадаємо, 24 січня в Давосі за участю Президента Віктора Януковича було підписано угоду між компанією Shell і «Надра Юзівська» про розподіл продукції від видобутку сланцевого газу на Юзівській ділянці в Харківській і Донецькій областях.

Читайте також: Chevron може почати видобувати сланцевий газ в Україні до кінця року