ua ru

Тарута пояснив, як захистити культурну спадщину України

Тарута пояснив, як захистити культурну спадщину України Фото: Сергій Тарута (facebook.com/osnovaparty)

Тарута представив свій план переходу України до економіки знань

Лідер партії "Основа" Сергій Тарута на парламентських слуханнях "Стан, проблеми і перспективи охорони культурної спадщини в Україні" представив свій план переходу України до економіки знань. Про це повідомляє прес-служба політика.

Виступ нардепа на слуханнях було засновано на Доктрині "Україна 2030". Доктрина, розроблена з ініціативи Тарути, передбачає відродження української промисловості і бурхливе економічне зростання, але це завдання позначене як короткострокове, тактичне. Стратегічно до 2030 року Україна повинна перейти до економіки знань через розвиток людського потенціалу. Розвивати наших людей, давати їм знання, на думку нардепа, це можливо тільки через культуру.

"У нас держава, на жаль, відноситься до культури як до чогось вторинного, фінансує по залишковому принципу. Насправді ж саме культура – основа майбутнього процвітання нашої країни", - зазначив у своєму виступі політик.

Тарута висловив занепокоєння у зв'язку з збереженням культурної спадщини України. Йому загрожує і внутрішня небезпека – розграбування, руйнування культурних пам'яток заради безсистемного будівництва будівель. Це – шлях корупції, коли чиновник дає дозвіл на забудову або на нове сільськогосподарське угіддя, не враховуючи, що в цьому місці знаходиться унікальне стару будівлю або інший історичний об'єкт, розповів нардеп.

Друга загроза, на його думку, зовнішня. В результаті окупації Криму і Донбасу ми втратили безліч унікальних об'єктів культури. І там, на окупованих територіях разграбляють унікальні колекції музеїв, руйнуються унікальні будівлі, зазначив політик.

Для захисту спадщини лідер "Основи" пропонує в якості першочергового кроку провести "глобальний переоблік" нашої культурної спадщини. Причому на основі найсучасніших технологій – біг дата і блокчейн.

Ці технології зарадять будь-яку можливість корупції. Все буде "дігіталізовано", враховано, внесені в загальну базу даних інтегровану з світовою базою даних. І якщо завтра який-небудь чиновник де-небудь в Житомирі дозволить зруйнувати унікальний об'єкт заради нового будівництва – про це вся Україна дізнається в той же день. І не тільки Україна, але й весь світ.