ru ua

Тарифи на електроенергію для населення піднімати не будуть, - Вовк

Тарифи на електроенергію для населення піднімати не будуть, - Вовк Фото: Дмитро Вовк (uacrisis.org)

За його словами, для зростання ОРЦ є низка об'єктивних факторів, на які Комісія не впливає

Голова Національної комісії з регулювання енергетики і комунальних послуг, Дмитро Вовк заявив, що тарифи для населення, незважаючи на зростання ОРЦ, в наступному році не буде збільшено. Про це повідомляють українські ЗМІ.

"Перше, щоб всіх заспокоїти. Питання зміни тарифів на електроенергію для населення сьогодні комісією не розглядається", - заявив глава регулятора.

За словами Дмитра Вовка, для зростання ОРЦ (оптової ринкової ціни електроенергії) є низка об'єктивних факторів, на які Комісія не впливає.

"Є величезна кількість факторів, на які комісія не має впливу, але вони є фундаментальними і базовими, суттєво впливають на рівень тарифу. До них відносяться ціни на міжнародних ринках на сировину, в тому числі на вугілля та газ. До них належать зміни курсів валют. До них належать зміни інфляції в країні і очікування уряду, які затверджуються окремою постановою на наступний рік. До них належать зміни заробітних плат у промисловості, тому що вони є елементом витрат всіх тарифів", - сказав він.

Він також підкреслив, що якщо ціни на сировину на міжнародних ринках зростають, якщо курс зріс на 5%, якщо фактична інфляція вже 12%, якщо на наступний рік закладається інфляція урядом цін виробників 10%, то очевидно, що в 2018 році зростання ОРЦ буде. Однак ці зміни порівняні зі зростанням означених факторів і будуть впливати тільки на тарифи непобутових споживачів.

Нагадаємо, НКРЕКП опублікувала обґрунтування до проекту рішення "Про затвердження прогнозованої оптової ринкової ціни на 2018 рік". Ціна вугілля, яку НКРЕКП пропонує закласти в ОРЦ на 2018 рік, нижче реальної спотової вартості вугілля на міжнародних ринках на 11,27%. У документі зазначено, що індикативна ціна вугілля, розрахована за формулою Роттердам+ за період листопад 2016 - жовтень 2017 року, становить 82,44 $/тонну. Це вище поточної вартості, закладеної в тарифі на 2017 рік, однак нижче реальної ціни вугілля на міжнародних ринках.

"Додатково слід зазначити, що середня ринкова ціна вугілля на європейському ринку за жовтень склалася на рівні 91,73 $/тонну", - наголошується в документі.

Згідно з даними експертів аналітичної платформи VoxUkraine, очолюваної професором Пітсбургського університету Тимофієм Миловановым, в Україні зберігаються найнижчі в Європі тарифи на електроенергію.