ru ua

Тариф на воду збільшиться у разі підвищення тарифів на електрику, - експерт

Тариф на воду збільшиться у разі підвищення тарифів на електрику, - експерт Фото: "Укренерго" (УНІАН)
Автор: РБК-Україна

Зростання тарифів на передачу електроенергії та диспетчеризацію по ланцюжку вдарить по всіх галузях економіки

Підвищення тарифів "Укренерго" на передачу електроенергії призведе до зростання тарифів на воду.

Про це заявила віце-президент Асоціації водоканалів України "Укрводоканалекологія" Ольга Бабій в коментарі ExPro.

За словами експерта, зростання тарифів на передачу електроенергії та диспетчеризацію по ланцюжку вдарить по всіх галузях економіки. За попередніми оцінками, роздрібна ціна електроенергії зросте від 3 до 5% в залежності від регіону.

"Це вдарить по всіх споживачах - по промислових споживачах, по бюджетах, тобто виростуть видатки на енергоспоживання у всіх", - сказала Бабій.

Вона також наголосила, що зростання тарифів на електроенергію спричинить зростання тарифів на воду.

"В структурі тарифів водоканалів на постачання води електроенергія займає в межах 30%. В структурі тарифів на очистку стічних вод електроенергія займає в середньому 45-50%. Якщо ми кажемо, що роздрібна ціна на ринку для всіх промислових споживачів виросте на 3%, то відповідно для водоканалів в структурі тарифу ця ціна зросте на 1-2 %. Тобто тариф зросте. Потенційно тариф на воду або на каналізацію", - сказала Бабій.

Нагадаємо, 24 червня Нацкомісія з регулювання енергетики та комунальних послуг збиралася підвищити у 4 рази тарифи "Укренерго" на передачу та диспетчеризацію електроенергії, пов'язавши це з виконанням Меморандуму уряду з інвесторами у зелену енергетику.

Раніше народний депутат член комітету ВР з питань економічного розвитку Людмила Буймістер заявила, що ініціатива НКРЕКП підвищити тариф на передачу електроенергії в 4 рази є непідйомною для бізнесу та промисловості й загрожує знищенням української економіки.