ru ua

В тариф за формулою Роттердам+ закладають ціну вугілля нижче його реальної вартості в Роттердамі, - НКРЕКП

В тариф за формулою Роттердам+ закладають ціну вугілля нижче його реальної вартості в Роттердамі, - НКРЕКП Фото: dtek.com

За пропозицією НКРЕКП на 2018 рік, ціна вугілля, закладена в тарифі, складе 89,58 доларів за тонну

Ціна вугілля, яку Національна комісія регулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) пропонує закласти в ОРЦ за формулою Роттердам+, нижче міжнародних індексів і ціни держшахт. Про це йдеться в офіційній презентації НКРЕКП щодо формування оптово-ринкової ціни електроенергії на 2018 рік, повідомляє "Главком".

Як зазначається, за пропозицією Комісії, ціна вугілля, закладена в тарифі, складе 89,58 доларів за тонну. При цьому станом на жовтень 2017 року реальна ціна американського вугілля - 110 дол. за тонну, вугілля з ПАР - 100 дол. за тонну, за індексом API2 (порт Роттердам) за жовтень 2017 року - 91,73 дол. за тонну. Навіть ціна вугілля держшахт, яку затвердив Міненерго з 1 листопада, вище закладеної в тарифі, - на рівні 91,58 дол. за тонну, зазначає видання.

Крім того, повідомляється, що, згідно з затвердженим Міненерго прогнозним балансом, буде знижена частка виробництва електроенергії АЕС та ГЕС, а в 2018 році буде знижена частка виробництва електроенергії ТЕС, ТЕЦ і ВДЕ буде збільшена.

Як відомо, в березні 2016 року НКРЕКП затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію. Це ціна, за якою ТЕС продають електроенергію в ринок. У ній, зокрема, враховується ціна на вугілля.

Згідно з новою методикою, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації обчислюється за формулою "середня вартість вугілля в порту Роттердам за останні 12 місяців плюс вартість його доставки в Україну".

Як зазначає керівник аналітичного відділу інвестиційної компанії Concorde Capital Олександр Паращій, викликане демаршем одного з членів НКРЕКП перенесення рішення про зміну ОРЦ з листопада на грудень може привести до зростання вартості вугілля в тарифах. Це пов'язано з тим, що ціна вугілля на міжнародних ринках зростає з кожним місяцем.

«Якщо вони (НКРЕКП - ред.) будуть приймати рішення в грудні, то доведеться враховувати ціни з грудня 2016 по листопад 2017-го. При такому підході ціна вугілля в Роттердамі буде десь на долар вище. Відповідно, вартість вугілля, яка буде закладена в ціні, буде на долар вище», - прокоментував експерт.

НКРЕКП складається з семи осіб. Зараз працюють лише 4 члени з 7 - мінімально можливу кількість комісіонерів, необхідних для прийняття рішень. При цьому повідомлялось, що з 13 листопада робота Комісії повністю заблокована в зв'язку з виходом на лікарняний Бориса Циганенко.

Згідно з даними експертів аналітичної платформи VoxUkraine, очолюваної професором Пітсбурзького університету Тимофієм Миловановим, в Україні зберігаються найнижчі в Європі тарифи на електроенергію.