Ситник розповів про причини обшуку в НАБУ

НовиниПолітика    05.08.2016 - 15:20
Фото: глава НАБУ Артем Ситник розповів про причини обшуку
Фото: глава НАБУ Артем Ситник розповів про причини обшуку

Обшуки пов'язані зі "справою цукрового прокурора" Олександра Колесника

Обшуки в Національному антикорупційному бюро України (НАБУ) проходять за фактом нібито незаконного прослуховування фігурантів у справі заступника прокурора Київської області Олександра Колесника. Про це РБК-Україна розповів глава НАБУ Артем Ситник.

"Обшук проходив за фактом нібито незаконного прослуховування фігурантів у "справі цукрового прокурора" (заступника прокурора Київської області Олександра Колесника, його підозрюють у махінаціях з цукром на суму в 300 млн гривень, - ред.). Це виробництво ГПУ почало у квітні 2016 року, як раз в той момент, коли в публічній площині почалися дискусії щодо того, щоб НАБУ змогло самостійно знімати інформацію з каналів зв'язку. Це виробництво спочатку незаконно зареєстровано, тому що ми самі не знімаємо інформацію, ми це робимо через СБУ", - заявив Ситник.


За його словами, представники ГПУ з так званого департаменту Грановського (так неофіційно називають департамент у справах держслужби і власності ГПУ, - ред.) прийшли в НАБУ з обшуком на підставі рішення Печерського суду.

"Рішення суду було абсолютно неконкретним і невмотивованим. Це виробництво я пов'язую виключно з тим, щоб не допустити позитивного голосування в Раді за цей законопроект (який дозволяє НАБУ самостійно прослуховувати чиновників, - ред.)", - зазначив глава НАБУ.

Він також заявив, що НАБУ передав співробітникам ГПУ документи, які вказують, що ті обставини, на які вони посилаються, не відповідають дійсності.

"Ми з їх керівником попили кави, і він особисто отримав цю довідку. Я вже неодноразово заявляв про те, що такі штучні виробництва будуть постійно супроводжувати нашу роботу, і ми сприймаємо це як опір нашій роботі. Але це ще один аргумент на користь того, що нам потрібно надати можливість самостійно знімати інформацію з каналів зв'язку, - сказав Ситник. - Ми очікуємо подальшого опору нашій роботі, але ми до нього готові. Нас це не зупинить. Ми і САП будемо продовжувати слідство у справі цукрового прокурора".

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що причиною обшуків в НАБ є розслідування справи про незаконне прослуховування телефонних розмов.

On Top