Ситник: у боротьбі з корупцією важливі превентивні заходи

НовиниПолітика    18.01.2016 - 12:40
Фото: Артем Ситник
Фото: Артем Ситник

Глава НАБ вважає, що корупцію не можна знищити тільки каральними засобами

У боротьбі з корупцією важливі превентивні заходи. Про це в інтерв'ю заявив голова Національного антикорупційного бюро (НАБ) України Артем Ситник, передає прес-служба відомства.

"Згідно з Індексом сприйняття корупції Україна в 2014 р. зайняла 142 місце з 175 можливих. Це, м'яко кажучи, невтішні результати, які багато хто з українців відчув на собі. Коли перші детективи Бюро складали присягу, президент зазначив, що через кілька років Україна повинна зайняти місце поруч з Грузією, яка в цьому році на 50-ій сходинці рейтингу. Звичайно, це амбітна мета. У той же час корупцію знищити не тільки каральними засобами, превентивна роль не менш важлива", - заявив Ситник.

За словами голови НАБ, коли люди зрозуміють, що чиновники рівня прем'єр-міністра, голів обласних державних адміністрацій несуть покарання за корупцію, вони задумаються, чи варто займатися корупцією на побутовому рівні.

"При Бюро буде працювати колл-центр, де можна буде залишати навіть анонімні повідомлення за умови наявності фактів, які можна перевірити. Також, згідно із законом, ми маємо право відкривати територіальні відділення. Одні з перших будуть відкриті у Львові, Одесі та Дніпропетровську", - додав Ситник.

Нагадаємо, колишній народний депутат України Микола Мартиненко сьогодні, 18 січня, прийшов на допит в Національне антикорупційне бюро.

On Top