Існує два варіанти проектів змін до Конституції, - Гройсман

Середа 17 червня 2015 16:53
Існує два варіанти проектів змін до Конституції, - Гройсман
Фото: Володимир Гройсман

Один з варіантів є компромісним для різних політичних сил

Існує два варіанти проектів змін до Конституції України. Про це повідомив спікер парламенту Володимир Гройсман в ході засідання робочої групи з питань конституційних засад організації та здійснення державної влади, місцевого самоврядування, адміністративно-територіального устрою України та децентралізації влади, передає кореспондент РБК-Україна.

"Є два варіанти. Варіант глобальний. Це, коли ми йдемо достатньо широким фронтом на зміни в Конституціі, що одразу може понизити шанси цих змін. Фундаментально хотів би зазначити, що є надзвичайно важливим побудувати трирівневу систему ефективного місцевого самоврядування, основою якого є громада, забезпечити повсюдність місцевого самоврядування, забезпечити субсидіарність при розподілі повноважень, забезпечити якісні фінансові основи місцевого самоврядування", - сказав Гройсман.

Інший варіант напрацьованих змін до Конституціі, за словами Гройсмана, надає можливість ухвалити ці зміни в умовах обмеженого часу та є компромісним для різних політичних сил.

"Є другий варіант, який є, на мій погляд, більш прийнятним для опрацювання і це звісно буде, ми сьогодні зможемо про це питання обмінятись думками, питання про те, щоб створити ці базові зміни, які б ми могли провести в умовах надзвичайно вузького часу, знайти компроміс політичних сил, які можуть підтримати такі пропозиції, які врахують оці базові принципи", - додав він.

Глава парламенту висловив сподівання, що за підсумками засідання буде узгоджено фінальний проект змін до Конституції.

Нагадаємо, Петро Порошенко повідомив, що Верховна Рада в найближчі тижні проголосує за зміни до Конституції щодо децентралізації.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся