ru ua

Сухе незбиране молоко в Україні за тиждень подорожчало на 2,3% - до 43 тис. грн/т, - Держзовнішінформ

Сухе незбиране молоко в Україні за минулий тиждень подорожчало на 1 тис. грн (2,3%), до 43 тис. грн/ т. Про це повідомив Держзовнішінформ, передає прес-служба Мінекономрозвитку.

Відзначається, що нинішнє подорожчання сухого незбираного молока та інших молочних продуктів зумовлене як сезонними факторами, так і зниженням рівня виробництва в цілому. Найбільш стрімко дорожчають продукти, для виробництва яких використовується найбільша кількість молока. У той же час, ціни на ринку продуктів, виготовлених з сухого знежиреного молока, залишаються стабільними.

На даний момент закупівельні ціни на молоко сільськогосподарських підприємств знаходяться у діапазоні від 3,9-4,5 грн/л. Ціни на молоко домогосподарств населення нижче і знаходяться в межах 2,3-3 грн/л. Нижній рівень ціни на твердий сир виріс на 2 тис. грн/т - до 55,5 тис. грн/т. Тенденція зростання цін зберігається і на ринку вершкового масла - за минулий тиждень нижній рівень цін виріс приблизно на 500 грн/т.

Також спостерігаються рекордно високі ціни на казеїн, виробництво якого в останні роки відчутно знизився в Україні через високу собівартість виробництва та брак сировини. За тиждень нижній рівень цін на даний товар виріс на 5 тис. грн/т, в результаті чого діапазон цін на казеїн став складати 80-85 тис. грн/т.