У судах першої інстанції не вистачає понад 600 суддів, - Мін'юст

У судах першої інстанції не вистачає понад 600 суддів, - Мін'юст
Фото: Світлана Глущенко (РБК-Україна)

ВККСУ наразі активно працює над вирішенням цієї проблеми

У судах першої інстанції не вистачає понад 600 суддів. Про це у коментарі РБК-Україна розповіла заступник міністра юстиції Світлана Глущенко.

"Сьогодні ми з вами є свідками судової реформи, яка відбувається в країні. Фактично вже створено новий Верховний суд. Втім гостро стоїть питання щодо наповнення суддів першої та другої інстанції. Ці суди справді мають суттєвий кадровий голод, що суттєво впливає на оперативність судового провадження і певною мірою на якість судових рішень", - повідомила Глущенко.

За її словами, Вища кваліфікаційна комісія суддів України (ВККСУ) наразі активно працює над вирішенням проблеми з нестачі суддів.

"Сьогодні вже 600 кандидатів на посади судів навчаються в національній школі суддів України. Не вистачає набагато більше (суддів, - ред.). Але це процедура, не можна взяти і заповнити. Втім ми сподіваємось, що найближчим часом відповідні вакансії у судах першої інстанції будуть заповнені", - додала вона.

Нагадаємо, 29 грудня 2017 року президент України Петро Порошенко ліквідував 117 райсудів та створив 50 окружних.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся