ru ua

Суд визнав незаконним рішення ВРП про відсторонення судді Ємельянова

Суд визнав незаконним рішення ВРП про відсторонення судді Ємельянова Фото: Артур Ємельянов

Відповідне рішення суд виніс 2 березня

Вищий адміністративний суд України визнав незаконним рішення Вищої ради правосуддя (ВРП) про відсторонення від посади судді Вищого господарського суду України Артура Ємельянова. Відповідне рішення суд виніс у четвер, 2 березня, повідомив журналістам сам Ємельянов.

Зокрема, 12 січня 2017 року Вища рада правосуддя у відповідь на клопотання заступника генерального прокурора Юрія Столярчука прийняла рішення про тимчасове відсторонення Ємельянова від здійснення правосуддя. Термін відсторонення – 2 місяці – закінчується 12 березня 2017 року. Своє клопотання Столярчук мотивував наявністю порушених проти Ємельянова кримінальних проваджень щодо нібито незаконного втручання в автоматизовану систему розподілу справ у судах.

Після винесення рішення Вищою радою правосуддя Ємельянов оскаржив його у Вищому адмінсуді.

"Мої аргументи і аргументи моїх захисників полягали в тому, що саме кримінальне провадження – надумане, безпідставне і не ґрунтується на доказах. Ні в клопотанні Столярчука, ні в підозрі, яке так і не було мені вручено, нічого не сказано про претензії до моїх професійних якостей, немає питань до справедливості винесених мною рішень. А всі звинувачення будується на домислах і фантазіях. Ці аргументи ми навели ВАСУ, і колегія з ними погодилася", - зазначив Ємельянов.

На його думку, рішення про відсторонення його від здійснення правосуддя було політично мотивованим, а також переслідувало мету не дати йому взяти участь в конкурсі на посаду судді Верховного суду.

"Саме після рішення ВРП Вища кваліфкомісія суддів також обмежила мене в можливості брати участь у конкурсі. Тим самим задовольнивши бажання "активістів", робота яких проти мене заснована виключно на грошах щедрих замовників", - додав суддя Ємельянов.