Суд підтвердив право "Дарниці" на акції Борщагівського хіміко-фармацевтичного заводу

Київ, Середа 18 листопада 2020 10:02
Суд підтвердив право "Дарниці" на акції Борщагівського хіміко-фармацевтичного заводу
Фото: завод "Дарниці" (РБК-Україна)
Автор: РБК-Україна

Верховний суд задовольнив касаційну скаргу фармацевтичної компанії "Дарниця" і скасував постанову Північного апеляційного господарського суду Києва від 25 серпня 2020 року щодо придбання "Дарницею" у 2015 році у процесі приватизації комунального майна акцій Науково-виробничого центру “Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод”.

Про це йдеться в рішенні суду.

Верховний суд також залишив в силі рішення Господарського суду Києва від 4 листопада 2019 року, в якому встановлено, що продаж "Дарниці" акцій відбувся із дотриманням закону.

Також раніше ВС підтвердив законність рішень Антимонопольного комітету України щодо надання "Дарниці" дозволу на концентрацію шляхом придбання вказаних акцій БХФЗ.

Свою постанову Верховний суд мотивував в тому числі тим, що оспорювані торги та укладений "Дарницею" біржовий контракт не порушують прав чи інтересів “Борщагівського хіміко-фармацевтичного заводу“.

Нагадаємо, у 2019 році ВС з цієї самої підстави вже відмовляв у задоволенні аналогічних вимог міноритарних акціонерів БХФЗ, частина з яких входить до складу менеджменту компанії. Постанова Верховного суду у цій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.

Як відомо, фармацевтична компанія "Дарниця" 20 березня 2015 року придбала пакет у кількості 3 100 акцій, що становить 29,95% статутного капіталу Науково-виробничого центру “Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод” у Департаменту комунальної власності Києва під час біржових торгів.

Фармацевтична компанія "Дарниця" заснована у 1930 році. З 1998 року є лідером в Україні за обсягом виробництва ліків у натуральному вираженні. Стратегічні напрямки розвитку портфеля - кардіологія, неврологія і рішення проблем болю. Бенефіціари компанії - сім'я Загорій.

ПАТ НВЦ "Борщагівський БХФЗ" входить у топ-20 найбільших фармацевтичних виробників України. Є членом асоціації "Виробники ліків України" (АВЛУ).

Підприємство має збалансований продуктовий портфель: лікарські засоби (понад 100 найменувань), препарати для ветеринарної медицини, дієтичні/харчові добавки (БАД), дезінфікуючі засоби.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся