ua en ru

Суд обґрунтував звільнення Лозінського важкою хворобою серця

Бориспільський міськрайонний суд Київської області обґрунтував звільнення колишнього народного депутата від фракції "Блок Юлії Тимошенко" Віктора Лозінського важкою хворобою серця.

Бориспільський міськрайонний суд Київської області обґрунтував звільнення колишнього народного депутата від фракції "Блок Юлії Тимошенко" Віктора Лозінського важкою хворобою серця. Про це йдеться в ухвалі суду від 3 червня, підписаній головуючим на засіданні суддею Сергієм Вознюком.

"Судом встановлено, що засуджений, згідно зі спеціалізованим медичним висновком, має важке захворювання серцево-судинної системи... ішемічну хворобу серця, атеросклеротичний кардіосклероз, ризик серцево-судинних ускладнень, ризик тромбоемболії, облітеруючий атеросклероз судин нижніх кінцівок. Крім цього, у нього є дифузні зміни в печінці, хронічний панкреатит, хронічний пієлонефрит, кіста правої нирки", - зазначається в рішенні.

Наголошується також, що за місцем відбування покарання Лозінський характеризується позитивно, режим відбування покарання не порушував, дотримується встановлених правил поведінки та розпорядку дня, стягнень не мав, отримав заохочення від начальника установи.

Початок терміну відбування покарання Лозінського - 01.03.2010 року. Кінець терміну відбування покарання 01.03.2020 року. На момент розгляду Лозінський відбув 4 роки 3 місяці.

Нагадаємо, 11 червня стало відомо, що колишній народний депутат України Віктор Лозінський за рішенням Бориспільського міськрайонного суду достроково звільнений із в'язниці за станом здоров'я.

За словами голови Державної пенітенціарної служби України Сергія Старенького, в основу рішення суду лягли висновки лікарів та експертів, яких залучив до справи суддя. При цьому, як він наголошує, висновки медичної комісії самої пенітенціарної служби, які надавалися суду раніше, не містили в собі даних, які давали б можливість суду звільнити Лозінського від відбування покарання.

20 квітня 2011 р. Дніпровський райсуд Києва засудив Лозінського до 15 років позбавлення волі за вбивство громадянина Валерія Олійника в мисливських угіддях у Голованівському районі Кіровоградської області 16 червня 2009 р.

Прокуратура Київської області внесла апеляційну скаргу на рішення Бориспільського міськрайонного суду про звільнення від подальшого відбування покарання Лозінського. Прокуратура вважає рішення суду незаконним у зв'язку з тим, що в суді не було доведено, що захворювання, вказані в медичній документації щодо засудженого, становлять загрозу його життю і роблять неможливим подальше перебування в місцях позбавлення волі.

Крім того, прокуратура вважає, що виправний заклад незаконно випустив засудженого, оскільки державним обвинуваченням у встановлені законом терміни внесено апеляцію, а ухвала суду не вступила в силу.

За вказаним фактом прокуратура області відкрила кримінальне провадження щодо посадових осіб Бориспільської виправної колонії №119 за ч.1 ст.367 Кримінального кодексу України (службова недбалість).

12 червня міліція затримала Лозінського і повернула до колонії.