ua en ru

Суд призначив екс-голові наглядової ради "Житомирські ласощі" заставу в 4,8 млн гривень

Суд призначив екс-голові наглядової ради "Житомирські ласощі" заставу в 4,8 млн гривень Суд прийняв рішення щодо Ігоря Бойка (фото з відкритих джерел)

Крім того, Ігоря Бойка зобов'язали здати свої паспорти

Печерський районний суд міста Києва зобов'язав колишнього голову наглядової ради ЗАТ "Житомирські ласощі" Ігоря Бойка сплатити заставу в 4 млн 800 тисяч грн у якості запобіжного заходу. Про це повідомляє Цензор.НЕТ.

За даними видання, суд не задовольнив клопотання головного слідчого Нацполіції про застосування до підозрюваного Бойка запобіжного заходу у вигляді арешту.

Суддя Тетяна Остапчук встановила для Бойка запобіжний захід у вигляді застави суму 4 млн 800 тисяч гривень. Підозрюваний зобов'язаний не пізніше 5 днів внести зазначену суму на рахунок територіального відділення Державної судової адміністрації в місті Києві.

Крім того, Бойка зобов'язали здати свої паспорти (він громадянин США і РФ) та інші документи, що дають право для виїзду за кордон, а також носити електронний браслет. Підозрюваний повинен бути на допитах і суді при першій вимозі.

Зазначається, що прокурор просив суд про утримання Бойко під вартою або призначення застави 407 млн грн, так як, за словами звинувачення, підозрюваний може втекти від слідства за кордон, оскільки є громадянином США. Також прокурор вказав на те, що Бойко, володіючи паспортом РФ, може вільно виїхати в Росію, а також в окупований Крим, в якому у нього є будинок. Крім того, звинувачення наполягало на тому, що Бойко тисне на свідків, чиї свідчення можуть бути важливими у справі.

Адвокати Бойка в свою чергу запевнили, що їхній клієнт не має наміру тікати від слідства. Доказом цього, за їх словами, є той факт, що сторона Бойка знала про підготовлюване клопотання Нацполіції заздалегідь, проте підозрюваний залишився в Україні. Також захист Бойка спростував інформацію про наявність у Бойка будинку в Криму, а також факт тиску на свідків.

Розгляд клопотання затягнувся з середи, 8 листопада, так як підозрюваний Бойко стверджує, що не володіє українською мовою на належному рівні. Він вимагав перекладу тексту клопотання на англійську мову, а також присутності перекладача на всіх судових засіданнях.

Бойко є уродженцем села Печихвости на Волині, вищу освіту отримав в УРСР. Раніше він неодноразово давав інтерв'ю українською та російською мовами. На цих фактах зробив акцент прокурор.

На першому засіданні, 8 листопада, Бойко вимагав перекладача. На другому засіданні 11 листопада він заявив про те, що йому необхідний письмовий переклад клопотання, при цьому він і його адвокати висловили довіру наданому прокуратурою перекладачеві.

Однак на вчорашньому засіданні 13 листопада Бойко заявив про те, що надана йому раніше перекладачка має недостатню кваліфікацію, тому замінив її на іншого перекладача, який і перекладав для нього текст клопотання. На сьогоднішнє засідання новий перекладач не з'явився, і прокуратура викликала в суд попередню перекладачку.

Такі вимоги сторони Бойка прокурор назвав затягуванням розгляду справи, оскільки, за його словами, Бойко розуміє українську мову і володіє нею. Як доказ він продемонстрував відеозапис, на якій Бойко вільно спілкується з пресою українською мовою.

За даними видання, сам Бойко розмовляв в залі суду англійською мовою, проте в кулуарах неодноразово переходив на російську. На запитання судді про те, на якій мові він давав свідчення в якості свідка два роки тому Бойко заявив про те, що демонстрований прокуратурою протокол його допиту не містить його відповідей на українській мові, так як свідчення за нього давали адвокати. На сьогоднішньому засіданні 14 листопада підозрюваний відмовився брати участь у судовому процесі, заявивши про те, що не довіряє судді.

Крім того, в ході обрання запобіжного заходу адвокати Бойка двічі заявляли клопотання про відвід судді. Обидва не були задоволені.

Нагадаємо, 8 листопада 2017 року Бойку повідомлено про підозру у розтраті 400 млн гривень. Йому інкримінують скоєння кримінального злочину, передбаченого ч. 3 ст. 27 ч. 5 ст. 191 КК України. Санкція зазначеної статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін до 12 років.

В цей же день Печерський районний суд Києва внесено клопотання про обрання стосовно нього запобіжного заходу.