ru ua

Суд Іраку визнав курдський референдум неконституційним

Суд Іраку визнав курдський референдум неконституційним Фото: Курдистан (wikimedia.org/Leviclancy)

Вердикт не може бути оскаржений

Верховний федеральний суд Іраку у понеділок, 20 листопада, постановив, що референдум, присвячений курдській незалежності, був неконституційним, а його результати - недійсними. Про це повідомив речник суду, пише Reuters.

На референдумі, який відбувся 25 вересня, більшість курдів проголосували за відокремлення від Іраку, виступивши проти центральної влади у Багдаді, а також сусідньої Туреччини та Ірану, які мають свої курдські меншини.

Суд відповідає за вирішення спорів між центральним урядом Іраку та регіонами, включаючи Курдистан. Вердикт не може бути оскаржений.

"Федеральний суд видав рішення про те, що референдум курдського регіону є неконституційним, і це рішення є остаточним", - заявив речник. "Сила цього рішення має тепер скасувати всі результати референдуму".

6 листопада суд уже постановив, що жоден регіон або провінція не можуть відокремитись, і минулого тижня регіональний уряд Курдистану заявив, що буде поважати цей вердикт.

Нагадаємо, на референдумі 25 вересня майже 92% виборців в Іракському Курдистані підтримали незалежність регіону. За даними ЗМІ, всього на референдумі проголосували 3,44 млн осіб.