Суд ЄС виключив Януковича з санкційного списку Євросоюзу 2014 року

НовиниПолітика    15.09.2016 - 17:08
Фото: у ЄС скаргу Януковичів з санкцій лише частково задовольнили
Фото: у ЄС скаргу Януковичів з санкцій лише частково задовольнили

Але рахунки Януковича залишаються замороженими на підставі рішення ЄС в 2016 році

Суд Європейського союзу скасував санкції, запроваджені ЄС в березні 2014 року щодо побіжного президента Віктора Януковича, його сина Олександра і екс-глави Адміністрації президента Андрія Клюєва. Таким чином, суд постфактум визнав, що, приймаючи рішення про заморожування рахунків Януковичів і Клюєва в 2014 році, Брюссель для цього не мав достатньої фактичної бази. Про це повідомляє Deutsche Welle.

"Судді у своєму рішенні, оголошеному в Люксембурзі в четвер, 15 вересня, частково задовольнили скаргу позивачів про внесення їх в санкційний список ЄС рішенням Європейської Ради від 5 березня 2014 року. Згідно з рішенням суду, заморожуючи рахунку Віктора Януковича, його сина Олександра і колишнього глави Адміністрації президента Андрія Клюєва, Брюссель спирався на недостатньо грунтовну фактичну базу", - зазначає видання.

Так, рішення Європейської Ради тоді ґрунтувалося виключно на листі, підписаному тодішнім генеральним прокурором України Олегом Махницким.

У ньому вказувалося, що Янукович і його оточення підозрюються в розкраданні державного майна. Але, на думку європейських суддів, для внесення в санкційний список зазначених осіб цього листа недостатньо. Брюсселю необхідно було брати до уваги кримінальні справи з певною доказовою базою щодо Януковича та Клюєва. Втім, на момент прийняття санкцій ніяких справ ще не існувало.

Але, незважаючи на задоволення скарги Януковича та інших позивачів, рахунки побіжного президента в країнах ЄС залишаються замороженими. Адже сьогодні вже діє рішення Ради ЄС про розширення санкцій з березня 2016 року, в той час як суд постановив викреслити позивачів лише зі списку 2014 року.

Наголошується, що санкції ЄС щорічно продовжуються окремим юридичним актом. Рішення від 2016 року про продовження санкцій колишній український президент, його син і Андрій Клюєв вже оскаржили кілька місяців тому. Втім, рішення за цим позовом очікується не раніше другої половини наступного року.

Нагадаємо, раніше міністр юстиції Павло Петренко заявив, що європейські санкції з Януковича, його сина і братів Клюєвих зняті не будуть.

On Top