Суд заарештував 7 станцій "Карпатигаз"

НовиниЕнергетика    29.11.2016 - 13:44
Фото: суд заарештував 7 станцій "Карпатигаз"
Фото: суд заарештував 7 станцій "Карпатигаз"

Компанію звинувачують у привласненні вуглеводнів на більш ніж 0,6 млрд гривень і несплаті 26,63 млн гривень податків

Печерський районний суд Києва заарештував сім дотискних компресорних станцій (ДКС) ТОВ "Карпатигаз" в рамках договору про спільну діяльність з держкомпанією "Укргазвидобування". Про це йдеться в рішенні суду від 18 листопада 2016 року.

Таке рішення було прийнято за клопотанням слідчого з особливо важливих справ управління з розслідування кримінальних проваджень у сфері економіки Генпрокуратури.

Зокрема, арештовані Хрестищінська, Юліївська (Харківська обл.), Східно-Полтавська, Розпашновська, Абазівська (Полтавська обл.), Літнянська і Свидницька (Львівська обл.).

Крім того, заарештовано обладнання ще трьох ДКС, запланованих до будівництва: Червонодонецької (Харківська обл.) Машівської, Чутівської (Полтавська обл.) і Быткив-Бабчинскої (Івано-Франківська обл.).

Згідно з визначенням суду, слідство встановило, що у період з 25 лютого 2011 року по 01 липня 2016 року посадові особи "Укргазвидобування", діючи за попередньою змовою з посадовими особами ТОВ "Карпатигаз", зловживаючи службовим становищем, виконуючи зобов'язання за договором про спільну діяльність №3, добули з свердловин "Укргазвидобування" природний газ загальним обсягом понад 2,9 млрд м куб, газового конденсату більш 124,3 тис. тонн нафти і понад 78,3 тис. тонн, які в подальшому привласнили, чим завдали збитків державному бюджету у сумі 626,528 млн гривень.

Крім того, Генпрокуратура звинувачує посадовців "Карпатигаз" у несплаті 0,33 млн гривень податку на прибуток і 26,3 млн гривень ренти за користування надрами, а також заниженні податкових зобов'язань з ПДВ на суму 20,25 млн гривень.

За інформацією прокуратури, наданої суду, договір про спільну діяльність (ДСД №3) був підписаний у березні 2002 року і спочатку передбачав діяльність на свердловині №36 Літнянського газового родовища, проте у лютому 2011 року було укладено додаткову угоду, якою до цього договору була залучена шведська Misen Energy АВ, яка з 2010 року стала власником "Карпатигаз"

Нагадаємо, ТОВ "Карпатигаз" спростовує звинувачення на свою адресу.

"Укргазвидобування" закупило у румунської компанії дешеве б/в обладнання під виглядом нового, - експерт Гройсман заявив про зростання прибутку "Укргазвидобування" після ліквідації "газових схем"
Читайте в розділі

Заборгованість підприємств перед "Нафтогазом" за газ становить 32,7 млрд гривень

Ціна нафти Brent опустилася нижче 54 доларів за барель

Ціна нафти Brent піднялася вище 55 доларів за барель

On Top