Суд заарештував 239 млн грн на рахунках ТОВ "Фоззі Фуд", - ЗМІ

НовиниЕкономіка    28.07.2016 - 14:23

Печерський районний суд Києва 12 липня ухвалив рішення заарештувати всі грошові кошти на рахунках ТОВ "Фоззі Фуд", що володіє мережею супермаркетів "Сільпо", за позовом ВТБ Банку. Про це сьогодні, 28 липня, повідомляють українські ЗМІ з посиланням на рішення суду №757/32384/16-ц.

За даними видання, арештовано кошти в обсязі простроченої компанією заборгованості за кредитом 239,1 млн у гривневому еквіваленті. Рішення суду підлягає негайному виконанню.


Як зазначається в рішенні суду, яке мають ЗМІ, позивач обґрунтував заяву про забезпечення позову шляхом арешту рахунків боргом компанії в розмірі 62,9 млн грн і $9,6 млн за кредитним договором від 2007 року.

Зазначається, що рішенням Київського апеляційного суду №911/3795/15 від 19 липня 2016 року арештовані всі рахунки "Фоззі Фуд" на суму 70 млн грн.

У банку зазначили, що зараз ведуться переговори з групою "Фоззі", в тому числі "Фоззі-Фуд", але позичальник ухиляється від обслуговування свого боргу.

"Банк має інформацію про те, що фінансові показники позичальника дозволяють обслуговувати існуюче кредитне навантаження. Тому якщо кредити не будуть погашені або реструктуризовані, у банку не залишається альтернатив, крім ініціювання банкрутства групи Fozzy Group. Ми розраховуємо, що арешти (зараз їх поки два) показують серйозність намірів банку щодо стягнення боргів і обґрунтованість нашої позиції, допоможуть нашим партнерам (групі компаній "Фоззі") повернутися за стіл переговорів і знайти взаємовигідне рішення. Нас дивує декларативна позиція Fozzy Group про невплив арештів на операційну діяльність компанії, так як при наявності подібних арештів робота мережі магазинів "Сільпо" може здійснюватися тільки з порушенням законодавства України", — заявили у ВТБ Банку.

При цьому, як зазначають ЗМІ, в банку не відповіли на питання про те, що знаходилося в заставах за кредитами, виданими "Фоззі Фуд".

У свою чергу в прес-службі Fozzy Group виданню повідомили, що в даний час ТОВ "Фоззі-Фуд" знаходиться в активній стадії переговорів з ВТБ Банк і розглядають різні варіанти врегулювання спірної ситуації.

"Останні дії банку ми змушені сприймати як спробу форсувати темп прийняття нами рішень. На ухвалу суду про арешт рахунків ТОВ "Фоззі-Фуд" вже подана апеляційна скарга, сформовано склад судової колегії і призначена дата слухань. Ми впевнені, що перегляд рішення про арешт в апеляційній інстанції вирішиться позитивно. Подібна заява банку про арешт рахунків ТОВ "Фоззі-Фуд" вже була відхилена апеляційним судом у травні 2016 року, коли ВТБ Банк подавав позов у Васильківський міськрайонний суд Київської області", — йдеться в заяві Fozzy Group.

В компанії окремо підкреслюють, що судові процеси ніяк не впливають на операційну діяльність підприємства.

Зазначається, що 7 квітня цього року суд також заарештував рахунки Fozzy Group, частиною якої є ТОВ "Фоззі Фуд". Тоді рішенням судової інстанції був заблокований доступ до 75,645 млн грн і $9,3 млн, які перебували на рахунках компанії. Також за Позовом ДПІ у травні були арештовані рахунки на суму 32 млн грн.

Видання нагадує, що всього банк подав проти структур Володимира Костельмана, власника "Фоззі Груп", 37 позовних заяв, загальна сума вимог за якими склала 10,5 млрд грн, з них по 9 кредитними договорами сума вимог склала 2,2 млрд грн, і 28 за договорами фінансового поручительства — 8,2 млрд грн.

За даними ЗМІ, відповідачами за позовами банку виступають ТОВ "БРІКЛЕЙЕРЗ" (позичальник, поручитель), ТОВ "Фоззі-Фуд", ТОВ "У Хромого Пола" (позичальник, поручитель), ТОВ "Лін Беккер" (позичальник, поручитель) , ТОВ "Експансія" (позичальник, поручитель), ПРАТ "Сільпо Рітейл" (поручитель), ПРАТ "Експансія Рітейл" (поручитель).

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся