Структури Курченко почали поставки вугілля із Луганської області в Росію

НовиниЕнергетика    26.08.2016 - 17:19
Фото: Курченко поставляє вугілля з ЛНР в Росію
Фото: Курченко поставляє вугілля з ЛНР в Росію

У липні 2016 в Росію було поставлено близько 100 тис. тонн вугілля

Український бізнесмен Сергій Курченко, який переховується в Росії від правоохоронних органів, через новостворені фінансові структури почав здійснювати поставки вугілля з шахт на окупованій території Луганської області на Новочеркаську ТЕС в Ростовській області Південного федерального округу РФ. Про це РБК-Україна повідомило джерело в галузі.

"Інтерес до вугільної галузі виник у Сергія Курченко ще в 2014 році, за два роки він зумів реалізувати кілька поставок вугілля з шахт в невеликій кількості, однак з липня місяця реалізація вугілля почалася на регулярній основі за контрактом з його російськими фінансовими структурами", - розповіло джерело.


За його словами, вугілля з окупованої території поставляється потягами через прикордонний перехід Червона Могила (Луганська область) - Гуково (Ростовська область), без проходження митного контролю на тимчасово непідконтрольному кордоні України і Росії. За наявною інформацією, в липні 2016 року було поставлено 100 тис. тонн вугілля марки "А" (антрацит) і марки "Т".

РБК-Україна також стало відомо, що функції топ-менеджера Сергія Курченко в Україні сьогодні виконує колишній комерційний директор ДВ "Нафтогазовидобувна компанія" (Харків) Роман Перегудов.

"З квітня 2016 року він перебуває разом з Курченко в одному офісі в "Москва-Сіті" на 12-му поверсі за адресою Пресненська набережна 8, будівля 1. Він регулярно відвідує Київ і окупований Луганськ, будучи його представником в Україні. У травні 2016 року він зустрічався з лідером луганських сепаратистів Ігорем Теслярським і так званим міністром енергетики ЛНР Павлом Мальгиним, де була досягнута домовленість про безперешкодні поставки вугілля з території окупованої Луганської області на Новочеркаську ТЕС через російську компанію Сергія Курченка. У Москві ця домовленість була досягнута завдяки партнерським відносинам Сергія Курченко з Олексієм Міллером (голова ПАТ «Газпром», - ред.)", - повідомив співрозмовник агентства.

24 червня 2016 року, російська енергетична компанія "Газпром Енергохолдинг" (входить в "Газпром") не змогла знайти постачальника вугілля для Новочеркаської ТЕС на два найближчі роки, з причини того, що ростовські виробники вугілля не подавали заявки на конкурс і вимагали підняти ціну на 25%.

"Таким чином, постачання дешевого вугілля з України дозволило вирішити проблему і запустити блоки російської теплостанції", - резюмував співрозмовник агентства.

Нагадаємо, 12 червня 2016 року під час перетину польського кордону був затриманий Андрій Кошель, виконавчий директор ВЭТЕК Сергія Курченко.

16 серпня 2016 року Голосіївський районний суд Києва продовжив арешт екс-заступника голови правління НАК "Нафтогаз України" Алексндра Кацуби на 2 місяці з підтвердженням застави 450 млн гривень.

On Top