ru ua

Будівельне виробництво просідає

На загальному фоні зниження, динаміка виробництва в будівельному бізнесі країни в регіональному розрізі розвивається різноспрямовано.

На загальному фоні зниження, динаміка виробництва в будівельному бізнесі країни в регіональному розрізі розвивається різноспрямовано.

Так, згідно зі свіжою інформацією Держстату, в січні-серпні (включно) 2014 року просідання індексу будівельної продукції в цілому по країні склало вже 15,6%, що на 3,2% більше відповідних втрат у січні-липні.

Таким чином, після деякого уповільнення зниження виробництва в будівельному бізнесі України, яке спостерігалося в травні-червні, темпи помісячного зниження ділової активності в галузі знову поступово повертаються до максимумів початку року (-4,0%/-4,2%), зафіксованих у лютому і березні.

При цьому, як ми вже відзначали раніше фахівці Financenews24.orgціни на будівельну продукцію з початку поточного року продовжують активно рости, що створює ще більший розрив між платоспроможним і відкладеним попитом на неї.
До речі, крім істотного падіння реальних доходів населення України та реструктуризації їх витрат у користь задоволення першочергових потреб, зниження платоспроможного попиту на житло в країні сприяє і зменшення обсягів іпотеки, яке наші банки демонструють на тлі видимого зростання свого кредитного портфеля.
Що ж стосується попиту на офісну і складську нерухомість, то його падіння, в свою чергу, обумовлено високими політичними ризиками і розривом як деяких міжнародних, так і більшості міжрегіональних зв'язків, які сприяють формуванню швидше песимістичних настроїв українського бізнесу.

Найбільш трудомісткі (та вигідні) великі інфраструктурні проекти, в більшості своїй заморожені в результаті все тієї ж політичної нестабільності і невизначеності результатів чергового перерозподілу сфер впливу на ринку.

У Києві з січня по початок вересня ц. р., будівельне виробництво просіла "всього" на 15,1%, що лише трохи менше середніх по країні показників.

У той же час значне зростання будівельної активності в порівнянні з початком року спостерігалося в Чернігівській (+40,3%), Рівненській (+29,9%), Тернопільській (+7,3%) областях.

Будівельне виробництво просідає