Країни Перської затоки рухаються до диверсифікації своєї економіки, - експерт

Вівторок 06 березня 2012 08:22

Країни Перської затоки поступово рухаються від нафтогазової залежності до диверсифікації своєї економіки. Про це в інтерв'ю РБК-ТБ повідомив керуючий партнер Incona Middle East Business Consulting Олексій Бусєв.

"Хочеться розвіяти міф, що економіки цих країн засновані виключно на нафті і газі. Це не так. В даний час тільки 40% ВВП країн Перської затоки становить вуглеводневий сектор. Поточна тенденція полягає в тому, що ці країни поступово відходять від нафтової залежності і розвивають інші сектори економіки", - відзначив експерт.

За його словами, в першу чергу, основним рушійним чинником економіки цього регіону є розвиток інфраструктури. "За станом на сьогоднішній день загальна оцінка інфраструктурних проектів оцінюється в більш ніж 500 млрд дол., а до 2020 р. обсяг інвестицій у цей напрямок може перевищити 3 трлн дол.", - сказав Бусєв.

Крім того, як зазначає експерт, колосальні інвестиції виділяються в транспортну і вантажну авіацію. Планується, що до 2020 р. авіаційний сектор буде приносити дохід країнам регіону у розмірі близько 15% від ВВП.

Також в країнах Перської затоки стоїть завдання будівництва портів. "Наприклад, у Саудівській Аравії зараз будується найбільший порт на Близькому Сході. Це буде один з шести найбільших портів світу. Ще два великих порти зводиться в ОАЕ. Ця країна ставить своїм завданням створення на своїй території міжнародного транспортного хаба", - сказав Бусєв.

Крім того, за його словами, одним з амбітних проектів став початок реалізації проекту по створенню єдиної мережі залізниць на території країн Перської затоки. З інших секторів велике значення має сектор водоочищення і водоопріснення. Туди також вкладаються великі інвестиції. Також чималі кошти вкладаються в фармацевтику, в медичний ринок країн цього регіону. Зокрема, ОАЕ планують створити в Дубаї центр медичного туризму.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся