Країни БРІКС домовилися про надання кредитів у нацвалюті

НовиниЕкономіка    29.03.2012 - 11:56

Країни БРІКС (Бразилія, Росія, Індія, Китай і ПАР) підписали генеральну угоду про надання кредитів в національних валютах і багатостороння угода про підтвердження акредитивів. Церемонія підписання відбулася після закінчення саміту у присутності лідерів БРИКС.

Крім того, країни БРІКС заявили про назрілу необхідність реформувати систему управління МВФ у відповідності з новими глобальними реаліями - зростаючим економічним і політичним впливом держав, що розвиваються. Діюча структура квот і голосів у МВФ далі відводить вирішальну роль Сполучених Штатах, Європі і в меншій мірі Японії.

В економічній частині документа міститься заклик до індустріально розвиненим країнам уникати дій, що призводять до надлишку ліквідності у світовій фінансовій системі. Такі країни, як Бразилія і Китай, часто критикують надм'яким грошово-кредитну політику США, "разогревающую" економіки країн, що розвиваються.

У Делийском саміті БРІКС беруть участь Президенти Бразилії, Росії, ПАР Ділма Руссеф, Дмитро Медведєв і Джейкоб Зума, прем'єр-міністр Індії Манмохан Сінгх і голова КНР Ху Цзіньтао. На порядку денному - створення банку розвитку БРИКС, реформи багатосторонніх міжнародних інститутів, включаючи Рада Безпеки ООН, ситуація в Сирії і ядерну проблему Ірану.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top