ua ru

Вартість сланцевого газу українського видобутку складе трохи більше 200 дол. за тис. куб м, - Азаров

Вартість власного сланцевого газу для України складе трохи більше 200 дол. за 1 тис. куб. м. Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров в інтерв'ю телеканалу "Росія 24".

Вартість власного сланцевого газу для України складе трохи більше 200 дол. за 1 тис. куб. м. Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров в інтерв'ю телеканалу "Росія 24".

При цьому, він зазначив, що собівартість видобутку може становити 140-160 дол. за 1 тис. куб. м.

За словами Азарова, запаси сланцевого газу в Україні становлять близько 4,5 трлн куб. м.

"За нашим поточним споживанням цього обсягу вистачить Україні на 100-150 років", - зазначив прем'єр-міністр.

Зазначимо, що 13 вересня в ефірі "Шустер Live" на телеканалі "Інтер" Азаров заявив, що вартість сланцевого газу українського видобутку складе 120-130 дол. за тис. куб. м.

Нагадаємо, у вересні українська компанія ООО "Надра Юзівська" і Royal Dutch Shell підписали операційну угоду, яка фактично дозволяє почати роботу на Юзівському родовищі газу, тобто видобуток сланцевого газу.

За базовим сценарієм, Україна зможе видобувати на Юзівській і Олеській (на останній видобуток планує здійснювати Chevron) площах 15 млрд куб. м газу в рік. А оптимістичний сценарій передбачає видобуток у пікові роки близько 50 млрд куб. м газу.

Промисловий видобуток газу на Юзівській і Олеській площах, за озвученими раніше даними, має початися в 2017 році, але зараз Азаров говорить про 2015 р. Буріння на Юзівській площі повинне початися вже в 2013 році, досвідчено-промислова розробка - в 2015 році. Початок робіт на Олеськой площі намічений на 2014 рік, дослідно-промислова розробка - в 2016 році.

Україна у видобутку сланцевого газу бачить джерело своєї енергетичної незалежності від Росії. Проте вигоди від видобутку сланцевого газу дещо меркнуть на тлі заяв різних експертів у сфері екології про те, що методи такого видобутку загрожують навколишньому середовищу. При використанні фрекінгу, який вважається новим екологічно щадним методом видобутку газу, в сланцеві пласти під великим тиском закачується вода, змішана з піском і хімікатами.