Ставнійчук: Найкращій варіант для України - це пропорційна виборча система з відкритими списками

НовиниПолітика    23.08.2011 - 21:16

Найкращій варіант для України - це пропорційна виборча система з відкритими списками. Про це в ефірі "5 каналу" заявила радник Президента і член Венеціанської комісії Марина Ставнійчук.

"Певний час пропорційна система, хоча і з закритими списками, відіграла свою позитивну роль. Щодо мене, для України є необхідністю нова виборча система, але найкращій варіант - це пропорційна система з відкритими списками", - зазначила Ставнійчук.

Ставнійчук також додала, що змішана система не є найкращім варіантом, який сьогодні потрібен Україні. 

"Безумовно, що якщо ставити за пріоритет державний інтерес треба розуміти, що сьогодні потрібна Україні виборча система, яка, по-перше - відповідала б і національній традиції, зберігала б найкращі досягнення національного виборчого законодавства, виборча система, яка б структурувала парламент, яка б дала можливість розвиватись повноцінному парламентаризму. І з рештою надзвичайно є важливим питання уніфікації і кодифікації самого законодавства, як основи для вибору найкращих виборчих процедур, бо яка б система не застосовувалась - якщо не має демократичної, легітимної процедури, тоді в нас справді не має вільного волевиявлення", - зауважила вона.

Крім того, Ставнійчук заявила, що буде радити Президентові дуже уважно і ретельно аналізувати ті пропозиції, які сьогодні пропонуються робочою групою Мін'юсту. "По багатьох позиціях ті пропозиції, які сьогодні створені робочою групою, як на мене мають серйозні вади. І мені здається, що і Президент країни і в майбутньому парламент повинен серйозно проаналізувати цю ситуацію з розвитком виборчого законодавства і прийняти таке законодавства, яке б дійсно розвивало систему парламентаризму, забезпечувало структурування парламенту, а з іншого боку давало всі підстави стверджувати, що Україна розвивається, як демократична держава", - заявила Ставнійчук.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top