ua ru

Стабільність на валютному ринку виглядає хиткою

Враховуючи все ще значний дефіцит поточного рахунку, стабільність на валютному ринку виглядає хиткою. Про це заявила головний економіст Dragon Capital Олена Бєлан.

«Грудневі дані говорять про те, що різке зниження попиту на іноземну готівкову валюту стало основною причиною стабілізації валютного ринку в грудні», - зазначила експерт.

Хоча, за її словами, введена в середині листопада обов'язковий продаж 50% валютної виручки експортерами також надала істотну підтримку ринку і курсу гривні.

«Зниження попиту на валютну готівку сприяв ряд факторів, зокрема новорічні свята, публічне обговорення податку на продаж валюти в розмірі 10-15% і високі депозитні ставки в гривні», - пояснила Вона.

Економіст нагадала, що, незважаючи на об'ємні зовнішні запозичення уряду, резерви НБУ в 2012 році знизилися на 23%, або 7 млрд доларів, опустившись нижче трьох місяців імпорту вперше за останні 10 років.

«Враховуючи все ще значний дефіцит поточного рахунку, який за підсумками року становив близько 8% ВВП, а також волатильність попиту на готівкову валюту, стабільність на валютному ринку виглядає хиткою», - підсумувала експерт.

Джерело: Banki.ua