США таємно передали Ірану 400 млн доларів за звільнення своїх громадян, - WSJ

НовиниПолітика    03.08.2016 - 08:33
Фото: Барак Обама
Фото: Барак Обама

Передача коштів збіглася за часом з укладенням ядерної угоди між Іраном, США та іншими країнами

Адміністрація президента США Барака Обами організувала таємний перевод 400 млн доларів Ірану, який збігся із звільненням у січні чотирьох американців, затриманих в Тегерані. Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на американських і європейських чиновників.

"Дерев'яні контейнери з євро, швейцарськими франками і іншими валютами були доставлені в Іран на вантажному літаку. США закупили гроші в центральних банках Нідерландів і Швейцарії", - йдеться в повідомленні.


Як повідомляється, угода збіглася у часі з тим, коли Іран укладав ядерну угоду, що дозволило зняти санкції проти цієї країни.

Посадові особи США заперечують будь-який зв'язок між оплатою і обміном ув'язненими, називаючи це "випадковим збігом".

Разом з тим, деякі чиновники визнають, що іранські переговорщики з обміну ув'язненими заявили, що їм потрібні готівкові гроші, щоб показати, що вони отримали щось матеріальне.

Крім того, видання повідомляє про затримання в останні місяці в Ірані громадян з подвійним громадянством з Франції, Канади і Великобританії.

Нагадаємо, 2 січня 2016 року європейський санкції, які вводили заборону на купівлю продукції нафтохімічних підприємств Ірану, припинили свою дію, що надає ісламській республіці право здійснювати експортні поставки до ЄС.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top