ru ua

У США вирішили не закривати в'язницю в Гуантанамо

У США вирішили не закривати в'язницю в Гуантанамо Фото: Дональд Трамп (flickr.com/ thejointstaff)

Трамп скасував указ Обами про закриття в'язниці в Гуантанамо

Президент США Дональд Трамп розпорядився згорнути програму щодо закриття в'язниці на базі Гуантанамо. Про це повідомляється на сайті Білого дому.

Це підтвердив сам Трамп виступаючи з щорічною промовою "Про становище країни" у Конгресі.

"Я тільки що підписав наказ, який вимагає від міністра оборони США Джеймса Меттиса переглянути нашу політику в області військових затримань і залишає відкритою в'язницю на базі Гуантанамо", - сказав Трамп.

На офіційному сайті Білого дому уточнюється, що "президент підписав указ, який скасовує постанову попередньої адміністрації, в якому йдеться про закриття місць утримання під вартою на базі ВМС США в затоці Гуантанамо".

В документі підтверджується, що "Сполучені Штати зберігають можливість у разі необхідності направляти в спецв'язниці додаткових в'язнів.

"Коли справа доходить до тероризму, ми зробимо все, що необхідно, для захисту нашої країни", - наводить Білий дім слова Трампа.

Нагадаємо, раніше екс-президент США Барак Обама заявляв, що в'язниця Гуантанамо суперечить цінностям США і завдає шкоду країні.

Пізніше, 23 лютого 2016 року Обама, ще будучи на посаді президента США, представив план щодо закриття в'язниці в Гуантанамо.

"Давайте підемо вперед і закриємо цю главу, - сказав тоді Обама і додав: Я не хочу перекладати цю проблему на плечі наступного президента, ким би він не був".