У США приблизно половина бджіл вимерла за останній рік

Четвер 12 травня 2016 23:10
У США приблизно половина бджіл вимерла за останній рік
Фото: чисельність домашніх бджіл в США скоротилася на 40% в 2015

За даними вченого, бджільницькі господарства США втратили приблизно 44% бджіл

Бджільницькі господарства США  втратили приблизно 44% бджіл за минулий рік через епідемії кліща Varroa. Про це повідомляє університет штату Меріленд, передає Market Business News.

Такі дані цифри змушує вчених говорити про екологічну катастрофу і можливості колапсу всієї популяції бджіл.

"Скорочення чисельності бджіл під час зими – нормальний феномен, однак те, що бджолярі втрачають їх під час літа, коли бджоли повинні бути максимально здоровими, сильно турбує нас",   заявив Денніс ван Энгельсдорп з університету Меріленда.


Наголошується, що в США в останні роки розвивається небезпечна ситуація як для домашніх бджіл, так і для їх диких родичів. Чисельність перших скоротилася на 40% минулого року, і на 44%   цього року, а існування останніх загрожують африканизированные бджоли-"мігранти", вторгающиеся на північ Мексики.

Головною причиною вимирання і для домашніх, і для диких бджіл служить інший феномен – епідемія паразитичного кліща Varroa destructor. Дане членистоноге істота небезпечно для бджіл не саме по собі, а з-за того, що даний кліщ є переносником декількох вірусів, зараження якими призводить до деформації крил у бджіл і цілого ряду інших проблем.

За словами авторів дослідження необхідно негайно розробити комплекс заходів, які дозволили б владі країни захистити бджіл від вимирання.

Нагадаємо, економічний збиток від природних катастроф у період з 1900 по 2015 рік для людства склав близько семи трильйонів доларів, вісім мільйонів людей стали жертвами катаклізмів. До такого висновку прийшли вчені з Технологічного інституту Карлсруе.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся