ru ua

США звинуватили Путіна в катастрофі малайзійського Boeing

США звинуватили Президента Росії Володимира Путіна в катастрофі Boeing-777 "Малайзійських авіаліній".

США звинуватили Президента Росії Володимира Путіна (на фото) в катастрофі Boeing-777 "Малайзійських авіаліній". Про це заявив офіційний представник Білого дому Джош Ернест, передає Reuters.

"Ми знаємо, що літак "Малайзійських авіаліній" був збитий ракетою з землі. Ми знаємо, що вона була випущена з території, контрольованої сепаратистами, і в той момент, коли українські ППО не працювали", - зазначив Ернест.

Він підкреслив, що США фіксують те, що з боку РФ в Україну перекидалося важке озброєння, яке пізніше використовували бойовики, навчені російськими інструкторами.

"Серед цього озброєння були і засоби ППО. І, судячи за повідомленнями в соціальних мережах, там були і комплекси SA-11 (ЗРК "Бук" за класифікацією США та НАТО)... Так що тепер ми можемо укласти, що Володимир Путін і росіяни винні в цій трагедії", - зазначив Ернест.

Він процитував слова сенатора-республіканця Сэксби Чамблисса: "Росіяни самі вистрілили або стріляли ті, кого вони тренували, це одне і те ж. Сліди ведуть прямо до Володимира Путіна".

Раніше Білий дім не звинувачував безпосередньо Путіна в катастрофі Boeing, покладаючи відповідальність за загибель лайнера на бойовиків. У Вашингтоні заявляли, що непряма провина лежить на Росії, оскільки Москва не вжила достатніх зусиль для того, щоб погасити конфлікт.