ru ua

США називають головним викликом для України на 2016 зміну політичного керівництва

США називають головним викликом для України на 2016 зміну політичного керівництва Фото: Джеффрі Пайетт

США вважають пріоритетним здійснення програми реформ уряду, а не його зміну

Сполучені Штати Америки називають головним викликом для України на 2016 рік зміну політичного керівництва. Про це сьогодні в ході 12-й щорічній інвестиційній конференції Dragon Capital заявив посол США в Україні Джеффрі Пайетт, передає кореспондент РБК-Україна.

"Україна, звичайно, не розвивається так, як би вона мала. Звичайно, нам потрібно змінювати політичне керівництво для того, щоб досягти цього. Власне, на 2016 рік головне завдання, головний виклик для України - це змінити політичний клас ... Я думаю, що 2016 рік - це буде тим роком, на який ми подивимося і скажемо, що Україна консолідувалася, перебудувалася і скинула з себе авторитарний тип правління, який дістався їй від Радянського Союзу ", - заявив посол.

При цьому він зазначив, що найбільшими проблемами України, які все ще залишаються після Революції гідності, є корупція і відсутність верховенства права.

"Ми говоримо в США, що це не стосується окремих осіб, а стосується системи", - сказав Пайетт.

При цьому США вважають пріоритетним здійснення програми реформ уряду, а не його зміну.

"В українській політиці на даний момент існують дискусії, хто може очолити уряд. Як на мене, це неправильно - не хто очолить, не хтось увійде в уряд, а то, яку програму буде здійснювати ця команда, і як політичні фракції в Раді будуть підтримувати цей курс, тому що це головне, щоб залишатися на шляху до реформ та отримувати підтримку з боку Сполучених Штатів і партнерів", - сказав Пайетт.

Нагадаємо, перший заступник голови Верховної Ради України Андрій Парубій заявив, що за словами міністра оборони Сполучених Штатів Америки, підтримка США України буде тільки посилюватися.