ru ua

США розпочали антидемпінгове розслідування імпорту труб з 9 країн, в т.ч. з України

Міністерство торгівлі США почало одне зі своїх найбільших торгових розслідувань за останні роки за звинуваченнями виробників Південної Кореї, Індії і семи інших країн у постачаннях до США сталевих труб для нафтогазової промисловості за несправедливо низькими цінами.

Міністерство торгівлі США почало одне зі своїх найбільших торгових розслідувань за останні роки за звинуваченнями виробників Південної Кореї, Індії і семи інших країн у постачаннях до США сталевих труб для нафтогазової промисловості за несправедливо низькими цінами, передає Reuters.

Читайте також: Металурги РФ лобіюють заборону на імпорт продукції з України і мають намір активно розвивати нові потужності (огляд)

США імпортували труб для нафтогазової галузі (OCTG) з дев'яти країн на 1,8 млрд дол. у 2012 р. Це більш ніж удвічі більше, ніж у 2010 р., оскільки з ростом видобутку нафти і природного газу збільшився і попит на труби.

У 2010 р. США ввели мита на імпорт для нафтогазових труб з Китаю після того, як він досяг 2,8 млрд дол. у 2008 р. Це створило умови для входу на ринок інших закордонних постачальників.

Нове розслідування стосується насамперед Південної Кореї, яка експортувала труб на 831 млн дол. до США в минулому році, а інші компанії представляють Індію, В'єтнам, Філіппіни, Саудівську Аравію, Тайвань, Таїланд, Туреччину та Україну.

Американські виробники просять введення антидемпінгових мит у розмірі до 240% для Індії, 158% для Південної Кореї, 118% для Таїланду і 111% для В'єтнаму, щоб компенсувати різницю з ринковими цінами, а також менші, але все-таки відчутні мита для інших п'яти країн.

Читайте також: Азаров привітає бажання ЄС купувати українські труби

Для двох країн, Туреччини та Індії, американські виробники хочуть ввести додаткові компенсаційні мита, щоб нівелювати надані цими країнами державні субсидії. Міністерство торгівлі винесе попереднє рішення про компенсаційні мита у вересні, а про антидемпінгові мита - у грудні. Остаточне рішення буде прийнято у 2014 р.

U.S. Steel, одна з компаній, що подали скаргу, повідомила у вівторок на слуханнях Комісії США з міжнародної торгівлі (ITC), що вона витратила 2,1 млрд дол. на купівлю меншого виробника труб у 2007 р., щоб збільшити своє виробництво OCTG. "(Але) протягом трьох років я чув від наших менеджерів із продажу одне й те ж: "Імпорт демпінгує і витісняє нас. Ми повинні знизити наші ціни, або наші клієнти підуть до інших", - сказав Даг Метьюз, старший віце-президент U.S. Steel.

Відповідно до законів США, Міністерство торгівлі розслідує звинувачення у недобросовісній торгівлі і визначає, чи потрібні мита, і якщо так, то на якому рівні. Але останнє слово все одно залишиться за ITC. Комісія буде вирішувати в середині серпня, чи достатньо доведено порушення прав американських виробників для того, щоб Міністерство торгівлі продовжило розслідування.

Maverick Tube Corporation, Energex Tube і американська "дочка" російської ТМК - TMK IPSCO - також входять до числа компаній, що подали скаргу. Вони повідомили американській комісії, що попит на OCTG в період між 2010 і 2012 рр. був найвищим за 25 років, але імпорт заважав їм отримувати справедливу ціну за свою продукцію.

Читайте також: Україна на 1 липня 2013 р. використала 95,98% квоти на імпорт сталевих труб

"У той час як останні кілька років мали б бути надзвичайно успішними для Maverick, сплеск імпорту позбавив нас переваг, які були при відновленні попиту, - сказав Бред Лоу, представник Maverick. - Імпорт підірвав продажі і значно знизив ціни на ринку".

Лінда Андрос, радник з питань законодавства в Об'єднаній профспілці сталеливарників, повідомила Комісії, що доля робочих місць у США була в небезпеці. "Якщо несправедливу торгівлю не зупинити, ...немає жодного сумніву, що багато хто з наших учасників, які виробляють ці продукти, почнуть звільнення", - сказала Андрос.

Скотт Барнс, старший віце-президент ТМК IPSCO, визнав, що імпорт OCTG впав у 2013 році після зростання в попередні роки. Але це тільки тому, що "ми агресивно боролися з імпортом, знизивши ціни у другій половині 2012 р.", сказав Барнс.

Зазначимо, що напередодні в липні Росія не подовжила квоти на постачання труб з України на II півріччя 2013 р. Пізніше з посиланням на джерело в "Газпромі" повідомлялося, що російський монополіст може звернутися до уряду РФ щодо невведення мит на постачання труб з України.

Читайте також: Кабмін ввів квоти на імпорт коксу в Україну у 2013 р. в обсязі не більше 210 тис. т

Нагадаємо, на початку ц.р. Європейська комісія припинила антидемпінгове розслідування щодо українських труб. Про це йшлося в рішенні ЄК від 13 лютого.

"Комісія вирішила... припинити антидемпінгове розслідування відносно імпорту зварних труб і порожнистих профілів квадратного або прямокутного поперечного перерізу, із заліза (крім чавуну) чи сталі (крім нержавіючої), виробництва Колишньої югославської республіки Македонія, Туреччини та України", - йшлося в документі.