Спецслужби США попереджають про загрозу кібератак на енергетичні об'єкти

Фото: кібератака
Фото: кібератака

У США розслідують кілька випадків спроб несанкціонованого доступу хакерів до систем ядерних установок

Хакери можуть готувати нові атаки на об'єкти енергетичної інфраструктури в США, в тому числі пов'язані з ядерним сектором. Про це йдеться в доповіді, підготовленій Департаментом внутрішньої безпеки США і Федеральним бюро розслідувань, повідомляє Reuters.

За даними влади, хакери з травня роблять спроби зламати комп'ютерні системи промислових об'єктів, застосовуючи методи фішингу, розсилаючи заражені листи електронною поштою.

За допомогою шкідливих програм вони збирають інформацію про роботу електронних систем, яку пізніше можуть використовувати для отримання контролю над ними.

У доповіді повідомляється, що служби безпеки зуміли зафіксувати кілька таких атак, але встановити конкретну мету хакерів поки що не вдалося.

"Історично склалося, що кібератаки на енергетичний сектор мають різні цілі, від кібершпіонажу до створення збоїв у роботі енергосистем у разі конфлікту", - йдеться в доповіді.

Також повідомляється, що правоохоронні органи США розслідують кілька випадків спроб несанкціонованого доступу хакерів до систем кількох ядерних установок.

За даними енергетичного порталу E&E News, кібератаки не спричинили порушення систем безпеки об'єктів.

Нагадаємо, працівники Служби безпеки України (СБУ) припинили поширення з боку спецслужб Російської Федерації шкідливого програмного забезпечення.