Спецслужби Пакистану звільнили одну з мечетей, захоплених бойовиками на сході країни.
Спецслужбам Пакистану вдалося звільнити одну з двох мечетей, захоплених сьогодні бойовиками в м. Лахор на сході країни. Як передає РБК з посиланням на ВВС, після двогодинної перестрілки з бойовиками поліції вдалося узяти під контроль захоплену мечеть. Тим часом загиблими до теперішнього часу числяться 42 людини, ще десятки отримали поранення. Раніше повідомлялося про 19 загиблих і 30 поранених. В результаті спецоперації був ліквідований один з бойовиків, ще двоє отримали поранення.
Напади відбулися сьогодні декількома годинами раніше в м. Лахор на сході Пакистану. За даними поліції, озброєні вогнепальною зброєю і гранатами бойовики увірвалися в приміщення мечетей, які належать Ахмадійській мусульманській общині, під час п'ятничної молитви, після чого відкрили вогонь по тих, що знаходилися усередині. Атаки почалися практично одночасно, при цьому самі мечеті розташовані недалеко один від одного.
Ахмадійська мусульманська община найширше поширена на території Пакистану, а також в Афганістані і Іраку. Община вважається релігійною сектою, що відокремилася від традиційного ісламу. При цьому більшість мусульман відкидають яку-небудь приналежність общини до ісламу. Крім того, послідовники общини регулярно зазнають критики і нападам з боку радикальних суннітських угрупувань.