Союз хіміків України просить прем'єра ввести додаткові мита на добрива РФ

НовиниЕкономіка    18.08.2016 - 14:01

Союз хіміків України звернувся до прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана та Міністерства економічного розвитку і торгівлі з проханням якомога швидше ввести мита на карбамід та КАС (карбамідно-аміачну суміш), а також збільшити існуючі мита на аміачну селітру. Про це заявив президент Союзу хіміків України Олексій Голубов, повідомляють українські ЗМІ.

"Ми закликаємо уряд та Міжвідомчу комісію з міжнародної торгівлі при Мінекономіки ввести мита та дати українській хімії шанс вижити. В іншому випадку, від цього виграють найбільші російські компанії - "Єврохім", "Уралхім", "ФосАгро" і "Акрон", які намагаються розчистити "під себе" український ринок. Російські виробники другий рік відверто демпінгують на українському ринку і таким нехитрим чином витісняють планомірно всіх вітчизняних виробників. Якщо ситуація так і далі буде тривати, Україна ризикує залишитися без своїх виробників добрив і отримати десятки тисяч звільнених працівників, які працюють на українських заводах", - говорить Голубов.


В Союзі хіміків вважають, що сьогодні зупинка чотирьох з шести українських підприємств, "сталася в тому числі і через те, що російські імпортери демпінгують на українському ринку". За словами Голубова, російські імпортери й українські виробники перебувають у нерівних умовах. У той час як російські виробники купують газ за 70-80 доларів за тис. кубів, у липні українські підприємства на засувці платили 254,9 долара без ПДВ, з витратами на транспортування.

Президент Союзу хіміків України відзначає, що введення Україною у 2014 році мит на російську аміачну селітру послужило напівзаходом і не до кінця захистило українських хіміків.

"Російські виробники почали в значно більших обсягах завозити ту ж аміачну селітру з незначними домішками фосфору і кальцію під новою назвою, в результаті, через нечітку роботу прикордонно-митного контролю, збори з цієї продукції не стягувалися", - зазначив він.

Крім того, за словами Голубова, значно зросли імпортні поставки карбаміду і карбамідо-аміачної суміші (відповідно 25% і 44% обсягу українського ринку).

"Хочу нагадати: коли на початку 2000-х років вітчизняні підприємства, експортуючи аміачну селітру на ринок США, тільки наближалися до рубежу обсягу ринку в 10 %, тут же було введено антидемпінгове мито на українську продукцію в розмірі 156 %, і українські хіміки забули про ринок США для української аміачної селітри", - говорить Голубов.

Він також підкреслив, що пропоновані обмежувальні заходи стосуються тільки російського імпорту і не стосуються імпорту з інших країн. "Якщо хтось з аграріїв вважає, що в якійсь державі ціни на добрива нижчі, ніж на внутрішньому ринку в Україні, він може без проблем купити і завезти їх. Закон дозволяє це. Для європейських, азіатських добрив немає будь-яких обмежень", - говорить Голубов.

Голова Союзу хіміків каже, що уряду надана вся необхідна інформація для прийняття зваженого рішення.

"Мова йде не тільки про долю хімічної галузі, але і про те, що ми насилу сповзаємо з російської газової голки, не вистачало нам сісти на голку російських добрив, від якої залежить продовольча безпека країни. Повинна бути збалансована промислова політика. Не можна бездумно нищити одну галузь - хімічну за рахунок збільшення рентабельності іншої - АПК", - резюмував Голубов.

Читайте в розділі

У Когута спростували інформацію про приналежність підприємства "Укрспецполіграфія" до ЄДАПС

НБУ знизив курс золота до 328,22 тис. гривень за 10 унцій

Ціна нафти Brent піднялася вище 54 доларів за барель

On Top