Радник Трампа звинуватив РФ у втручанні у вибори не тільки в США, але і в Європі

Радник Трампа звинуватив РФ у втручанні у вибори не тільки в США, але і в Європі
Фото: Герберт Макмастер (фото з відкритих джерел)

Чиновник закликав знайти спосіб протистояти новій руйнівній стратегії Росії

Радник президента США з Національної безпеки, генерал-лейтенант Герберт Макмастер звинуватив Російську Федерацію у втручанні у вибори не тільки в Америці, але і в Європі і Мексиці. Про це чиновник заявив в інтерв'ю "Голосу Америки".

"Росіяни також проявляли активність у Європі, - зазначив генерал, - і під час недавніх виборів у Франції, і на іспанською референдум про статус Каталонії. Ми бачили їх активність в Мексиці, спроби спровокувати путч в Чорногорії. Зірвати завісу з російської кампанії дестабілізації – це перший важливий крок, який дозволить всім побачити їх справжні наміри, а, стало бути, послабить їх можливості сіяти невпевненість в людях і налаштовувати співтовариства один проти одного", - вважає Макмастер.

Він підкреслив, що необхідно знайти спосіб протистояти досить просунутій новій стратегії, яку Росія удосконалила по багатьом параметрам. За словами генерала, ця нова загроза включає в себе використання дезінформації, пропаганди і соціальних мереж для того, щоб розколоти суспільство і налаштувати соціальні групи один проти одного.

Радник американського президента також повідомив, що це питання окремо відзначене у Стратегії національної безпеки США.

За його словами, Росія, як і раніше, заперечує свою причетність до подібних дій, але робить це все менш переконливо.

"Ці ж самі люди заявляли: "Ні, ми не збивали авіалайнер і не вбивали всіх цих людей"; "Ні, наших солдатів немає в Криму і на сході України", "Ми не надаємо підтримку сирійському режиму, відповідальної за масові вбивства власних громадян з використанням хімічної зброї". Сьогодні цим словам уже ніхто не вірить", - переконаний Макмастер.

У той же час, відзначає Макмастер, країни Близького Сходу повинні розуміти роль Росії у подіях, що відбуваються в регіоні, зокрема прагнення використовувати деструктивні дії і політику Ірану. Чиновник упевнений, що за свої агресивні дії і втручання у світову політику "Росії доведеться дорого заплатити".

Нагадаємо, раніше Макмастер звинуватив РФ у "витонченій підривній кампанії".

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся