Рада директорів SWIFT увійде представник Росії

Вівторок 10 березня 2015 оновлено 23:15

Міжнародна система SWIFT включить в раду директорів представника від Росії.
Про це повідомив виконавчий директор асоціації "Россвифт" Роман Чернов, передає РБК.

Як повідомляється, один раз у три роки система SWIFT перерозподіляє акції (паї) серед учасників. Кожна країна отримує кількість паїв, пропорційне її трафіку в цій системі.

За підсумками 2014 року було перерозподілено 10% акцій, що призвело до змін у складі ради директорів.

"За підсумками 2014 року зростання трафіку SWIFT в Росії дозволив нам вийти на 13-е місце в світі, тому Росія збільшила свою частку до рівня, який дозволяє їй висунути кандидата в раду директорів", - сказав Чернов.

Своє місце Росії поступився Гонконг. Крім того, одне місце в раді втратили Нідерланди, воно дісталося Бельгії (у якої тепер два місця), пише видання The Banker.

Кандидат від Росії повинен бути співробітником або організації-пайовика SWIFT, або пов'язаної з пайовиком. Організаціями-пайовиками є найактивніші користувачі системи SWIFT, в Росії це десять найбільших банків за активами (їх склад може змінюватись).

За словами Чернова, 16 квітня відбудеться бізнес-форум SWIFT, в рамках якого пройде загальні збори "Россвифта", де і буде запропонована кандидатура для обрання в раду директорів. Нова рада буде затверджений на річному зборах акціонерів SWIFT в червні 2015 року, після чого російський директор приступить до виконання обов'язків на трирічний термін. Рада складається з 25 осіб.

Відзначимо, в уряді РФ заявили, що відключення банків від системи SWIFT не змінить політики Росії щодо конфлікту в Україні.

SWIFT - співтовариство всесвітніх міжбанківських фінансових телекомунікацій - міжнародна міжбанківська система передачі інформації та здійснення платежів. Зараз членами SWIFT є понад 10 000 організацій, у тому числі близько 1000 корпорацій. Щорічно через SWIFT проходить 2,5 млрд платіжних доручень.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся