ru ua

Співробітники ФСБ, що працюють на ЧФ РФ, залишили територію України.

Співробітники федеральної служби безпеки (ФСБ), що працюють на Чорноморському флоті Російської Федерації (ЧФ РФ), залишили територію України, повідомляє "Комерсант-Україна". З Севастополя виїхали всі співробітники російської контррозвідки, окрім двох, які в даний момент знаходяться за кордоном, що проходять службу на кораблях ЧФ РФ. За даними, російська сторона просила не розголошувати факт виїзду співробітників ФСБ РФ. "І позиція голови СБУ - виконати цю обіцянку", - повідомив співрозмовник.

Низка ЗМІ, починаючи з 1 грудня, з посиланням на джерело в російських силових структурах повідомляла про те, що офіцери ФСБ залишають територію України. Проте на той час Севастополь залишило лише командування особливого відділу, а оперуповноважені закінчували "закривати документацію". За попередньою інформацією, офіцери ФСБ, що проходили службу в Севастополі, будуть переведені до Новоросійська.

Нагадаємо, про те, що 19 офіцерів ФСБ, які займаються контррозвідувальною діяльністю, повинні залишити територію України, глава СБУ Валентин Наливайченко заявив ще літом. Вони знаходилися в Україні відповідно до окремого пункту договору про базування ЧФ РФ і забезпечували безпеку російських моряків. Тепер ця функція буде покладена на підрозділи військової контррозвідки СБУ в Севастополі і Сімферополі.