Сорос розповів, як уникнути розвалу ЄС після Brexit

НовиниПолітика    11.07.2016 - 17:53
Фото: Сорос назвав 4 способи уникнення краху ЄС
Фото: Сорос назвав 4 способи уникнення краху ЄС

ЄС слід використовувати Brexit для побудови сильнішої і кращої Європи

Лідери європейських країн повинні визнати, що Європейський Союз знаходиться на грані розвалу, об'єднатися і прийняти відповідні заходи для уникнення краху після референдуму в Великобританії про її членство в ЄС. Про це американський мільярдер Джордж Сорос написав у колонці на сайті Project Syndicate.

На думку Сороса, по-перше, треба розділити членство в ЄС і єврозоні.


"Ті щасливі країни, які не є членами єврозони, не повинні стикатися з дискримінацією", - написав фінансист.

Єврозона повинна виконувати функції фіскального відомства на додаток до здійснення грошово-кредитної політики через Європейський центральний банк, мати власну казну і бюджет.

Крім цього, ЄС необхідно реалізувати свій кредитний потенціал. Політичному керівництву Євросоюзу необхідно залучити позикові кошти вже зараз, інакше його дії будуть розцінюватися як "безвідповідальні".

по-третє, ЄС потрібно забезпечити собі захист від можливих супротивників.

"Найбільший актив Євросоюзу - це Україна, чиї громадяни готові померти, захищаючи свою країну. Захищаючи себе, вони також захищають ЄС - це рідко зустрічається в Європі в наші дні", - підкреслив Сорос.

Також мільярдер зазначив більш рішуче новий уряд України, готове проводити реформи.

"Але ЄС і його члени не забезпечують тієї підтримки, яку заслуговує Україна (США надає набагато більше підтримки)", - заявляє автор колонки.

На думку Сороса, плани ЄС щодо ліквідації міграційного кризи абсолютно неефективні, оскільки на їх реалізацію не вистачає грошових коштів. Саме вирішення питання з напливом біженців є четвертим способом уникнення краху ЄС.

Сорос вважає, що британці турбуються з приводу недоліків ЄС не даремно.

"Замість того, щоб сприймати Brexit як переговори про розлучення, їм слід скористатися можливістю трансформувати ЄС, перетворивши його в свого роду клуб, до якого Великобританія та інші знаходяться під загрозою виходу (країни, - ред.) захочуть приєднатися", - стверджує Сорос.

Він позитивно характеризує настрій британців про повторний референдум і повернення в ЄС.

Якщо такий настрій пошириться по всій Європі, ЄС зможе уникнути розпаду.

Нагадаємо, раніше мільярдер Джордж Сорос назвав розпад ЄС після Brexit "незворотнім".

On Top