ru ua

Солошенко має намір брати участь у звільненні українських політв'язнів

Солошенко має намір брати участь у звільненні українських політв'язнів Фото: Юрій Солошенко (ліворуч) з Геннадієм Афанасьєвим

Солошенко заявив, що всі ув'язнені, які засуджені в Росії, чекають повернення додому

Юрій Солошенко планує брати участь у процесі звільнення українських політв'язнів. Про це він повідомив по поверненню на батьківщину після обміну у вівторок, 14 червня, передає кореспондент РБК-Україна.

"10 місяців, 1 рік і 10 днів я вірив і сподівався, що воно (звільнення - ред.) настане, незважаючи на те, що мені говорили, що Україна мене забула, що консул відмовлявся зі мною зустрітися, що мені буде краще, якщо прийму громадянство Росії, і тоді все буде добре... Хоча всі звинувачення, все моє злочин писалося в кабінетах ФСБ. Я дуже великі надії покладав на контактну групу в Мінську. Я стежив за кожним її засіданням, за кожним повідомленням по телебаченню, але віра в те, що я дійсно перемогу додому у мене з'явилася 25 травня, коли я прочитав в одній з газет, що Петро Олексійович сказав "сьогодні я вже можу сказати, що Солошенко і Афанасьєв приїдуть на Україну", - розповів Солошенко.


"Ви не уявляєте, що таке після такого повернутися на Україну, на свою батьківщину", - додав він.

Солошенко подякував всіх присутніх за його звільнення.

"У мене залишилося багато друзів у Росії, але Росія ворожа країна нашій країні, і, на мою думку, я не політик, але поки існує путінський режим вона буде залишатися ворожою, а тому ми будемо робити все, щоб наші громадяни, які нудяться в тих камерах, в яких ми з Генної (Афанасьєвим - ред.) відсиділи повернулися додому", - додав він.

Солошенко підкреслив, що всі ув'язнені, які засуджені в Росії, чекають повернення додому

Нагадаємо, раніше літак з Солошенко і Афанасьєвим вилетів з Москви в Україну.